Yurdışı Görevlerde Sağlıkçılar Kaç Tl Ücret Alır

Yurdışı Görevlerde Sağlıkçılar Kaç Tl Ücret Alır

Sitemizde olmayan özel haberler sosyal medya hesaplarımızda !

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık NET'i Facebookta Takip Etmek İçin Tıklayın 

Personel Sağlık NET'i Twitter'dan Takip Etmek İçin Tıklayın

2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda tasarruf tedbirleri nedeniyle, 2019 yılı Harcırah miktarları, 2018 yılındaki harcırah miktarlarınde bir değişikliğe gidilmedi.

 Buna göre Türkiye'nin sağlıkçı gönderdiği  Somali, Sudan ve Bangladeş gibi ülkeler  için 1 ila 4. derecesi arası memurlar günlük 95 dolar,  5 ila 15. derece arası günlük 80 dolar gündelik alacak.

Suudi Arabistan'da ise gündelik 1 ila 4 .derece arası memurlar  372 riyal ücret alacak.  Uçak masrafları ayrıca hesaplanır.

Görevlendirmeler 3 ay süre ile yapılıyor.  Ancak Suriyeye yapılan geçici görevlendirmeler yurtdışı hizmet tanımına girmiyor. Operasyon amaçlı olarak görülüp yurtiçi gibi değerlendiriliyor. 

Ayrıca  görevli gidenler Türkiye'deki maaşlarını almaktadırlar. Sağlık Bakanlığı dönem dönem açtığı duyurularla tüm ünvan ve branşlarda müracatlar kabul ediyor. En çok kabul edilen branşlar; uzman tabip, tabip, diş tabibi, hemşire,sağlık memuru,att, anestezi, röntgen vb. 

Ülkelere göre alınacak günlük ücret

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 14:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 hafta Önce

GAYET GÜZEL PARA. SAYGILARIMLA.

gariban sağlıkçı
gariban sağlıkçı - 1 hafta Önce

bu haberi yapmasaydınız... artık torpilliler bile gidemeyecek...

doğrucu davut
doğrucu davut - 7 gün Önce

yağma hasan böreği adaletsizlik hat safhada referansa selam kalkınmaya devam

ERDAL
ERDAL - 7 gün Önce

KİM NEYE GÖRE GÖNDERİLİYOR, TORPİL ??

anlayana
anlayana - 7 gün Önce

başvuruyoruz ama nedense bir türlü bize çıkmıyor. sıralama yok puan yok neye göre alındığı belli değil bu yurtdışı görevlendirmelerin.

Hakan
Hakan - 6 gün Önce

Saglık bakanlıgının bir kamburu bu iş Allah askı kul hakkı icin bu isi bi arastırsınlar neler donuyor gidenler hep aynı kisilermi

vesselam
vesselam - 5 gün Önce

gidenlerin nasıl seçildiğine dair hiçbir açıklama olmadığı gibi seçilmeyenlerin neden seçilmediğine dair bir açıklama da söz konusu değil. puana göre mi gidiliyor? başvuru sırasına göre mi? giden yardımcı sağlık personellerinden defalarca gidenler var. maalesef güzel ülkemde adaletsiz işlerin bir örneğinide burada görmekteyiz.
çalıştığım ilde sm abimiz başvurular alınmaya başlamadan gideceğini söylemişti. nitekim gittide. dönüşünde nedir abi dedim işin püf noktası; torp.. referansın önemine dikkat çekmişti sırıtarak.
kim zerre miktarı hayır işlerse mükafatını görecek, kim zerre miktarı kötülük işlerse onu görecek. adam kayırma, haksızlık kötülüktür.

SIRADAKİ HABER