Yine Antep Yine Sağlıkta Şiddet

Yine Antep Yine Sağlıkta Şiddet

Gaziantep'te istediği ilaçlar ile raporundaki ilaçları uyuşmayan hasta iddiaya göre, kendisinden kimlik isteyen bir aile hekimini darp etti. Dudağı patlayan doktor 25 Aralık Hastanesinde tedaviye alındı.
Gaziantep'te son günlerde yaşanan sağlıkta şiddet olaylarına bir yenisi eklendi. Edinilen bilgiye göre, son şiddet olayı kent merkezindeki Nükhet Ersoy Aile Sağlığı Merkezi'nde yaşandı. Burada Aile Hekimliği yapan 67 yaşındaki Dr. Mustafa Talat Bayram, kendisinden raporunda yazılı olmayan ilaçları istediği iddia edilen bir şahısın saldırısına uğradı.Yaşanan saldırının ardından Dr. Bayram'ın dudağı patladı. 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan doktor gözetim altında tutuluyor.

Saldırının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dr. Mustafa Talat Bayram, "Hastanın istediği ilaçla dosyasındaki ilaç uyumsuzdu. Hasta izinli olan doktorun hastası, yani benim hastam olmadığı için ben de kimliğini istedim. Önce 'kimliğim yok' dedi, sonra da 'arabada, gidip alıp geleyim' dedi. Biz de kimlik olmadan işlem olamayacağını söyledik. Hasta odadan çıkarken küfürler savurmaya başladı. Sonra tekrar geldi, kimliğini de getirdi. Kimlik doğruydu, ilacını yazacaktım ama o sırada masadaki su bardağına vurup devirdi. Sonra da bana saldırdı. Ağzıma yumruk attı. Sonra işte acil servise geldik. Şu an hala baş dönmesi var, ağrı var. Buradaki hekimler 6 saat gözetimde kalmamız gerektiğini söyledi" dedi.
Yaşanan olayı kınayan TürkSağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak ise "Raporlu aile ikimizin yerine bakan başka bir hekim saldırıya uğramıştır. Olayı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıların önüne geçilmesini istiyoruz. Bir doktor hastasının sadece kimliğini istediği için darp edilemez. Şahıs, doktorumuza 'sen beni nasıl tanımazsın, benden nasıl kimlik istersin' diyerek saldırmıştır. 65 yaşını aşmış, 70 yaşına merdiven dayamış bir doktorumuz, bu vatana hizmet etmiş bir doktorumuz saldırıya uğruyor. Artık ne söylesek, ne desek nafile. Sağlıkta şiddeti kınamanın ardı arkası kesilmiyor. Sağlıkta şiddetin önü kesilemiyor. Bu bir hafta içerisinde Gaziantep'teki üçüncü şiddet olayı. Hükumet yetkililerine, Sağlık Bakanımıza açık çağrıda bulunuyorum, artık söyleyecek söz bulamıyoruz. Artık yeter diyoruz. Bu şiddet nereye gidecek, hangi noktalara varacak. Daha kaç can vereceğiz, kaç hekim, kaç sağlık çalışanı saldırıya uğrayacak" diye konuştu.
Öte yandan, doktora saldıran A.İ isimli şahıs gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 11:21

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 4 ay Önce

EEE NEDE OLSA GAZİANTEP, NORMALDİR. SAYGILARIMLA.

SAĞLIK
SAĞLIK @SELİMCAN - 4 ay Önce

LÜTFEN GAZİANTEP GİBİ GÜZEL BİR ŞEHRİ BİR KAÇ KENDİNİ BİLMEZ İÇİN KÖTÜLEYİP GENELLEMEYELİM DOKTORUMUZA GEÇMİŞ OLSUN BUNU YAPANLARI ADALET İNŞAALLAH CEZASINI VERECEKTİR

sağlıkçı
sağlıkçı @SELİMCAN - 4 ay Önce

Ne demek ne de olsa Gaziantep hayırolsun? Ülkeyi mi kendine göre ayrıştırdın? Suç işliyorsun. yoruma izin veren de sizin yanıtlarınızı sürekli yayımlıyor.!

GAZİKENTLİ
GAZİKENTLİ - 4 ay Önce

ARKADAŞLAR GAZİANTEPDE BU TİP OLAYLAR ÇOK OLUYOR FAKAT OLAY BÜYÜMEDEN KAPATILIYOR. SANKİ ATEŞ İLE BARUT GİBİ GAZİANTEPİN ÇOK BÖLGELERİ.. YAŞIYORUZ BİZ BUNLARI FAKAT ALTTAN ALIP OLAYI KAPATIYORUZ HERKES BİLSİN BUNUDA..

SIRADAKİ HABER