Urfa Sağlığından Neler Oluyor Peş Peşe İstifalar

Suruç Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü İsmail Şibak görevinden istifa etti.

Urfa Sağlığından Neler Oluyor Peş Peşe İstifalar

Şanlıurfa’da üst düzeyde olan sağlık problemi sadece vatandaşı değil hastane çalışanlarında etkiliyor. Son haftalarda Şanlıurfa sağlığında üst yöneticiler bir bir istifa etmeye başladılar. İstifaların daha da olacağı görülürken sağlık alanında son sıralarda olan Şanlıurfa’da böylesi istifalar kafalarda soru işaretleri bırakıyor.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürü Yaşar Şimşek ile Yardımcısı Mahmut Aktaş görevlerinden istifa etmişlerdi. Birkaç gün geçmeden bir istifanın daha gelmesi sağlık sektörünü tedirgin ederken Şanlıurfa vatandaşlarında kafalarında da soru işaretleri bıraktı.

İstifalarla ilgili herhangi bir açıklama yok

Şanlıurfa’da son günlerde yapılan istifalarla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü herhangi bir açıklamada bulunmazken, bazı istifaların zorla yaptırıldığı iddia ediliyor. İstifa eden yöneticilerin mevcut yönetimlerin baskılarından kaynaklandığı iddia ediliyor. Her gün istifaların geldiği Urfa sağlığının nereye gideceği ise meçhul.

Kaynak:URFANATİK

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kac istifa
Kac istifa - 13 ay Önce

Iatifa eden bir baskan onunla beraber gelen bir baskan yardimcisi ve bugun bir ilcenin muduru istifa etmis haber icerigine bakilinca sanki 20 istifa var halk tedirgin yazmissiniz halkin bunlardan haberi bile yok...

Heryersıkıntı
Heryersıkıntı - 13 ay Önce

Her haberde "sağlıkta skandalların bitmediği filanca il", " sağlıkta sorunların ayyuka çıktığı fistanca il" diye cümleye başlanıyor. Allah aşkına sağlığın iyi olduğu, yöneticilerden memnun olunan hiçbir il yok mu? Başka hiçbir Bakanlıkta kurumlar bu kadar yıpratılmıyor. Yazık, bu sektöre yazık...

SIRADAKİ HABER