Sözleşmeli Sağlık Çalışanları Toplu Sözleşmeden Umutlu

Sözleşmeli Sağlık Çalışanları Toplu Sözleşmeden Umutlu

Sağlık bakanlığında sayıları toplam 20 bin civarı olan meslekdaşları ile aynı işi yapan fakat; aile bütünlüğü,sağlık,eğitim mazeret tayini gibi birçok özlük hakları eksik olan kamu dışı aile sağlığı çalışanı, vekil ebe hemşire ve 3+1 dışında kalan 4b li sözleşmeli personeli sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarda ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmelerden umutlu oldukları bu sefer kadroya alınmayı beklediklerini yazdılar. Kadroya alınmasının mali hiç bir fark oluşturmayacak olan Sözleşmeli sağlık çalışanlarının kadroya alınmaları konusunda toplu sözleşme masasına oturacak yetkili sendika Sağlık sen 'in de bu talebin gerçekleşmesi için ellerinde geleni yapacaklarına dair açıklamaları  sözleşmeli sağlık çalışanları tarafından memnuniyetle karşılandı .

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 10 ay Önce

TOPLU SÖZLEŞMENİN SİZE TÜYOSUNU VEREYİM TALEP EDİLEN ÜCRET HARİÇ,ÇOĞU KONULARDA ÇALIŞANLARI MEMNUN EDECEK SÖZLEŞMEYE İMZA ATILACAKTIR.AMA ÜCRET KONUSUNDA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAMAYINIZ. SAYGILARIMLA.

erman kuzu
erman kuzu - 10 ay Önce

Torpille girin ase ye götürün parayı millet kpss çalışsın sonra 4+2 ile atansin çakilsin doğuda 15 yildir şarkta olan eşini caksın bir 4 yıl daha birde siz kadro isteyin hadi ordan kadroyu alırsınız bekleyin

3+1
3+1 - 10 ay Önce

Ne yani 3+1 olunca diğer atananlar dan farklı bir şey mi yapıyoruz hepimiz kpss ile atandık

Çalışan
Çalışan - 10 ay Önce

Admin, sağlık bakanlığında taşerondan kadroya geçen 696 KHK madurlari da var. onlarda TİS e dahil edilmesini istiyorlar. Birilerinin üye kaybı olmasın diye aile leri ile milyonları bulan insanlar neden 2020 yı beklemekde sayın CB bu konuya mutlaka el atacaktır.

SIRADAKİ HABER