Songül ebe, 5 bin bebek doğurttu

Songül ebe, 5 bin bebek doğurttu

İzmir Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nden 1997 yılında ebe olarak mezun olan Songül Arslan'ın (40) ilk görev yeri Batman'ın 32 bin nüfuslu Sason ilçesi oldu. Arslan, Sason'da göreve başladığı 2003'ten bu yana yaklaşık 5 bin bebek dünyaya getirdi. İlçe halkının 'Songül Abla' diye hitap ettiği Songül ebenin adı, dünyaya getirdiği birçok kız bebeğine verildi. 2009 yılında eşinden ayrılan ve 15 yaşındaki oğlu Kadir Berkay Çepçi ile yaşayan Songül Arslan, "Sason'un ismi bana ilginç gelmişti. Coğrafi yapısı zor bir ilçeydi, bilerek burayı seçtim. İlk atamam Tekevler Sağlık Evi'ne çıkmıştı. Sağlık evi kapalı olduğu için Sason Devlet Hastanesi'nde görevlendirildim. O günden beri buradayım. İşimi severek yapıyorum. Özellikle kış mevsiminde zor koşullarda çalışıyoruz. Ulaşımı güçlükle yapılan köy ve mezralardaki hamile kadınların yardımına koşuyorum" dedi. Sason Belediye Başkanı Muzaffer Arslan da Songül Arslan'ın yıllardır büyük fedakarlıkla görev yaptığını belirterek, "Songül hanım artık bizden biri. Kendisi örnek alınacak bir sağlık çalışan. İlçemizde böylesi bir sağlık çalışanının olması bizim için büyük bir şans" dedi.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayat uzmanı
Hayat uzmanı - 1 yıl Önce

Şimdi ebe hanım 2003 den beri sasonda çalışıyor.yani 15,5 yıl olmuş yaklaşık gün olarakta 5600 gündür çalışıyor.kısa bir hesap yapsak nöbet ertesi izinler yıllık izinler falan çıktıktan sonra ....bana biraz sallama geldi fakat ebe hanımın 40 yaşında olduğunu okuyunca olabilir dedim kızmasın ama 65 gösteriyor keşke biraz kendine dikkat edip bu kadar yıpranmasaydı yazık olmuş sanırım iş yüzünden hayatı kaçırmış saygılarımla..

Nazlı Coşkun
Nazlı Coşkun - 1 yıl Önce

Songül Hanımla birlikte çalışıyoruz muhteşem bir insan profesyonel bir sağlıkçıdır.

mine
mine - 1 yıl Önce

bence 1987 de başlamıştır.

Hakkımızı helal etmiyoruz.
Hakkımızı helal etmiyoruz. - 1 yıl Önce

5000 doğum yaptırmış. bu ortalama 5000 anne,5000 katnana, 5000 koca ve yandanlarında eş dost akraba ile uğraşma. 5000 kere saatlerce gerilme, 5000 kere gayta, poş ve kanla haşı neşir olma , 5000 kere stress en az 2000 uykusuz gece demek. peki bunun karşılğında ne aldı. 4500 tl maaş. Bir imam bile daha fazla alıyor. Yani o çalıştı doktorlar üstünden performans kazandı. yazıklar olsun sisteme ve sistemi kuranlara. Hakkımızı helal etmiyoruz.

SIRADAKİ HABER