"Seka Devlet’te müdür çalışanlarını tehdit etti" iddası

İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde sözleşmeli görev yapan müdür yardımcısı Hasan Y., mutemetleri tehdit etti. Bir milletvekilinin yakını olduğu iddia edilen Ahmet D.’nin ayağına evrak götürülerek imzalatılması ve kendisine yolluk ödemesi yapılmasını talep eden Hasan Y. hakkında tutanak tutan mutemetler konuyu kurum amirine iletti

"Seka Devlet’te müdür çalışanlarını tehdit etti" iddası

Kocaeli Barış Gazetesi internet sitesi haberlerinde yer aldığına göre;

İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde milletvekili yakını müdür yardımcısı A. D.’ye kıyak yapmak isteyen sözleşmeli müdür yardımcısı H. Y., mutemetleri tehdit etti.

Hastane kulislerinden edinilen bilgilere göre olay şöyle gelişti; hastane müdür yardımcısı A. D. geçici görev yolluğu alacaktı ancak bu yolluk bir süre kendisine ödenmedi. Konuyla ilgili sözleşmeli müdür yardımcısı Hasan Y. mutemetlik birimine giderek bilgi istedi. Yolluğun neden ödenmediğini soran H.Y., “A. D. bu olayı duymasın. Sizin içi hiç iyi olmaz, olay farklı noktalara gider” diyerek mutemetleri tehdit etti. MİLLETVEKİLİ YAKINI MI? Mutemetler, Ahmet D.’nin evrak imzalaması gerektiğini hatırlattı. Bunun üzerine H.Y. söz konusu evrağın A. D.’ye götürülerek imzalatılmasını söyledi. Mutemetler Ahmet D.’nin evrakı birime giderek imzalaması gerektiğini belirtince tartışma çıktı. Hasan Y.’nin tehdidi sonrasında mutemetler olayla ilgili tutanak tutarak birim amirine konuyu iletti. A.D.’nin kentimizden milletvekili seçilen bir ismin yakını olduğu, hastane çalışanlarının bu sebeple ona yakın görünmek için söz konusu tehditlerde bulunduğu iddia edildi.
Kaynak:https://www.kocaelibarisgazetesi.com/guncel/seka-devlette-mudur-calisanlarini-tehdit-etti-2-h111457.html

 

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
kulis
kulis - 10 ay Önce

"...hastanemi meclismi orası? kulisleri olduğuna göre bakanları hatta başbakanları bile vardır. nebiçim haber ne biçim bir hastane orası. siyaset yuvasımı hastanemi belli değil demekki. Torpilli ve yandaşların çöreklenip semizlendiği bir besihanemi yoksa?

Saglık
Saglık - 10 ay Önce

Tehtit varmı yokmu bilemem ama idareye karşı kimsede saygı kalmadı sen o kişiye değil makama saygı göstermek zorundasın bakanlık o kişiyi idareci olarak atadıysa sen bir memur olarak o idareciyi ayağına çagramassın o makama saygı duyacaksın

SIRADAKİ HABER