Samsun İl Sağlık Müdürlüğünden hala ses yok

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 20 Mayıs'ta 'yüzmeye uygundur' raporu verilen Çatalçam Polis Okulu ve Taflan plajları, Valilik tarafından kullanıma kapatılmıştı. Müdürlüğün, 10 Haziran tarihli yeni raporunda ise bahse konu olan plajlar için herhangi bir değerlendirmede bulunmaması dikkat çekti

Samsun İl Sağlık Müdürlüğünden hala ses yok

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 20 Mayıs tarihinde 'yüzmeye uygundur' raporu verilen Çatalçam Polis Okulu ve Taflan plajları, Valilik tarafından denize kanalizasyon aktığı gerekçesiyle halkın kullanımına geçici olarak kapatılmıştı. Konu 12 Haziran'da Haber Gazetesi tarafından, 'Bu ne çelişki' başlığıyla manşete taşınırken, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili yeni bir rapor hazırladı.

BOŞ BIRAKILDI

20 Mayıs'ta 'yüzmeye uygundur' denilen Çatalçam Polis Okulu ve Taflan plajları için yeni raporda bir değerlendirmede bulunmadı ve bu satırlar boş bırakıldı. Samsun'da 40 noktadan alınan numuneler sonucunda hazırlanan raporda, 38 plajın yüzme suyunun sağlığa uygun olduğu değerlendirmesi yer alırken, önceki günlerde Valilik tarafından halkın kullanımına geçici olarak kapatılan Çatalçam Polis Okulu ve Taflan plajları hakkında değerlendirilme yapılmaması dikkat çekti. Öte yandan belediye ekiplerinin, bölgede alt yapı çalışmalarına devam ettiğini belirtildi.

Şükrü Berk ASKAR/habergazetesi.com.tr

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER