Sağlık Sen :Bakanlık İş Bilmez Bürokrat Dolu

Sağlık Sen :Bakanlık İş Bilmez Bürokrat Dolu

Sağlık Sen Hataya Şube Başkanı Fatih Feleytun GÖNÇ Toplu sözöleşme süreci ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.Gönç yaptığı açıklamada :

Sağlık çalışanlarımızın ve Milletimizin Kurban Bayramını tebrik eder, tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını dilerim. Devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde hantal ve vurdumduymaz bürokrasinin Ülkemizin şaha kalktığı bu günlerde 2023 vizyonuna göre hareket etmesi yönünde gerekli çalışmalar başlatılmalıdır. Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın tabiri caizse altını oymaya çalışan iş bilmez bürokratlar uyarılmalı ve emekçinin hakkı verilmelidir. Bu kapsamda Toplu Sözleşme masasında karar verecek olan zihniyete açık mektup;

* 2014 yılından önce ki mezunlar lisans tamamlama hakkından faydalanırken 2014 sonrası mezunlara bu hakkı vermek bir lütuf değil Anayasamızın eşitlik ilkesinin gereğidir.

*Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan hizmetli arkadaşlar sınavsız Memur kadrosuna geçtiyse bu uygulama Sağlık Bakanlığında göz ardı edilmemelidir.

*Miadı dolan müzelik döner sermaye yönetmeliği sil baştan yenilenmeli ve Doktor dışındaki arkadaşlarımız unutulmamalıdır.

*Çağ dışı uygulama olan ve her an işten çıkarılma endişesiyle görev yapan Vekil Ebe/Hemşire, Kamu dışı aile sağlığı çalışanları ve 4/B sözleşmeli görev yapanların ivedi bir şekilde kadrolu statüye geçirilmelidir.

*3600 ek gösterge ayırım gözetmeksizin bütün lisans mezunu çalışanlara verilmelidir. *Nöbet ağacı olup icap nöbeti tutan Hekim dışı çalışanlarımıza emeğinin hakkı olan icap ücreti ödenmelidir.

*Savaş sınırı illerde görev yapan sağlık çalışanlarına pozitif ayırımcılık tanınmalı ve Sağlık Hizmet Tazminatı ödenmelidir.

*Yaklaşık 5 ay sonra vergi dilimi bahanesiyle geri alacağınız maaş zam oranları 6 aylık en az %8 olmalıdır.

*Yaklaşık 5 yıl önce Cumhurbaşkanımızın Sağlık çalışanları için müjde verdiği yıpranma payı, iş bilmeyen bürokratlardan dolayı henüz yürürlüğe girmedi. Bir an önce Sağlık Bakanlığı çalışanlarını kapsayacak şekilde yürürlüğe girmelidi

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 09:20

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

BAŞKAN DOĞRU SÖYLÜYOR ARKADAŞLAR,KİM YAPIYOR BU TOPLU SÖZLEŞMEYİ:)))))))))) SAYGILARIMLA.

HELAL OLSUN SAYIN BAŞKAN GÖZLERİM YAŞARDI.
HELAL OLSUN SAYIN BAŞKAN GÖZLERİM YAŞARDI. - 11 ay Önce

YETKİLİ SENDİKA SİZ DEĞİLMİSİNİZ SAYIN BAŞKAN GENEL MERKEZİNİZ NE İŞ GÖRÜYOR BEN SÖYLİYİM.BOLCA SÖZLEŞMELİ MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI ATATIYOR.TEMSİLCİLERİNİZ BİLE BİRİM SORUMLUSU YAPILMIŞ ÇALIŞANLARA KABUS ÜSTÜNE KABUS YAŞATIYORLAR SENDİKA OLARAK ATATTIRDIKLARINIZ.ASIL MESELE BU ÜYEDEN ALDIĞI GÜÇLE GÜÇ ZEHİRLENMESİ YAŞAYAN TEMSİLCİLERİ VE ATADIKLARINIZI FRENLEYİN YETER.

W2
W2 @HELAL OLSUN SAYIN BAŞKAN GÖZLERİM YAŞARDI. - 10 ay Önce

Bence ilgili sendikanın konuşmaya hiç hakkı yok, yahu bu iş bilmezleri bu ülkenin başına siz musallat etmedinizmi şimdide çıkmış uzaydan gelmiş gibi iş bilmez bürokrat diyorsun, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.......aloooo aynaya bak ....

ON NUMARA BEŞ YILDIZ
ON NUMARA BEŞ YILDIZ @HELAL OLSUN SAYIN BAŞKAN GÖZLERİM YAŞARDI. - 10 ay Önce

EVET TEMSİLCİLERİNİZ DOĞUANADOLUDADA AYNİ EN BÜYÜK HASTANELERİNDE BİRİM SORUMLUSU OLARAK GÖREVLENDİRİLMİŞ KRALDAN DAHA KRAL TAVIR SERGİLİYOR.YANİ KISACASI ÇALIŞAN ÜYE KENDİ SİLAHIYLA VURULUYOR.ÜYEDEN ALDIĞI GÜCÜ ÜYEYE KARŞI KULLANIYOR.BU AHMAKLAR HİÇ DÜŞÜNMÜYORKİ ÜYE DESTEĞİNİ ÇEKİNCE SENDİKA NE İŞE YARAR. GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMİYORUZ.TEMSİLCİLERİNİZİ ACİLEN DİZGİNLEYİN.YOKSA ANORMAL DERECEDE SENDİKANIZA İSTİFA GELECEK BİLGİNİZ OLSUN DEDİK.

Saglikci
Saglikci - 11 ay Önce

Saglik bakanligina acilen saglikdan ve saglikcinin halinden anlayan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü gelmelidir, sagligi bilmeyen alakasiz baska kurumdan genel müdür istemiyoruz, bu kafayla giderse ak parti biter benden söylemesi

L.K
L.K - 11 ay Önce

Konuşulması gereken zamanda konuşulması gereken cümleler,gerçekten tebrik ederim.Umarım masadakilerde böyle konuşurlarda bu sefer buçukla çıkmayız bu işten...

HİÇ ÜMİDİM YOK HER ZAMANKİ GİBİ.
HİÇ ÜMİDİM YOK HER ZAMANKİ GİBİ. @L.K - 10 ay Önce

BENCE KONUŞULAN MEVZULARLA YAPILACAKLAR ARASINDA ÇOK FAR VAR PROTOKOL HAZIR ZAMANI GELİNCE İMZALANIP SÜREÇ GEÇİŞTİRİLECEK.SENDİKA HER İSTEDİĞİNİ ALIYOR YAPTIRIYOR ÜYEDENSE KENDİ TALEPLERİ AĞIR BASIP YAPILIYOR.DAHA NE OLSUN.

SAĞLIK SEN NEDEN ÜYE KAYBETMEYE BAŞLADI HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ SAYIN BAŞKAN
SAĞLIK SEN NEDEN ÜYE KAYBETMEYE BAŞLADI HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ SAYIN BAŞKAN - 10 ay Önce

BEN SÖYLİYEYİM SENDİKA REFERANSLI İDARECİLERİN VE TEMSİLCİLERİN ÇALIŞANLARA YAPMIŞ OLDUĞU KEYFİ UYGULAMALAR VE EGO TATMİNİ YÜZÜNDEN.BU DURUM GİT GİDEDE DERİNLEŞECEĞİ AŞİKARDIR.HER YIL ERİYİP ,ERİYİP KÜÇÜLECEK.ZAFER SARHOŞU OLAN İDARECİLERİNİZ VE TEMSİLCİLERİNİZ SEBEP OLDUĞU BU DURUMU KURTARAMIYACAK.DİKKATE ALIRSINIZ ALMAZSINIZ BİLMEM AMA DOST ACI SÖYLER.ALAHA EMANET OLUN HAYIRLI BAYRAMLAR.

Hemşire sağlık memuru
Hemşire sağlık memuru - 10 ay Önce

Hem bu sorunları biliyorsunuz ama ne gariptir 17 yıldır yetkili sendikasiniz hiç bir b.. k yapmadınız anca böyle açıklama yapıp durursunuz gidin işinize la.kamuda en düşük maaşı alıyoruz ağalar böyle aglayacaginiza masaya yumrugunuzu vurun yada sağlık çalışanlarının önünden çekilin engel olmayın sağlıkçılar gereğini yapar en kısa zaman da sizler gibi pisirik iş yapmayan bir sendika gördükçe kafayı yiyoz

ÇANAKKALE
ÇANAKKALE - 11 ay Önce

Ne kadar fazla ki iyilerde arada kayboluyor. Herkes muzdarip ama çözüm arayan yok. Hiç bu kadar kötü bir yönetim Çanakkale nasip olmadı. Bunlar sayın Recep Akdağ dan kalan bürokratlar. Merkezi ADIYAMAN. ... gider bunlar gelir.

2351  KİŞİ SINAV KAZANDI ATANMADI.
2351 KİŞİ SINAV KAZANDI ATANMADI. @ÇANAKKALE - 10 ay Önce

BİZLERDE 7 YILDIR VHKİ SINAVINI KAZANIP ATANMADIK BİZLERDE O DÖNEMİN MAĞDURUYUZ.2351 VHKİ MAĞDUR HAYATINA DEVAM ETMEKTE.

2351  KİŞİ SINAV KAZANDI ATANMADI.
2351 KİŞİ SINAV KAZANDI ATANMADI. - 11 ay Önce

SAĞLIK BAKANLIĞI BÖYLE BİR BAKANLIK KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇENLERE BİR GECEDE VHKİ KADROSU VERDİ KENDİ KURUMUNA ÇEYREK ASIR HİZMET EDEN İNSANLARADA SINAVLA KAZANDIĞI VHKİ KADROSUNU VERMEDİ.VE YİNE İLK OKUL MEZUNU İTFAİYE ERLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATILDI ODA YETMEZ GİBİ 3 AY ÖNCE SAYIN ADALET BAKANIMIZ MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI HAK HUKUK ADALET YERİNİ BULDU.BİZ 2351 VHKİNİN SUÇU SINAV KAZANMAK OLDU.NERDE HAK NERDE HUKUK NERDE EŞİTLİK.ADALET İSTİYORUZ ADALET.


SIRADAKİ HABER