Sağlık Müdürlüğünde flaş gelişme : Görevden alınıyorlar İddası

Sağlık Müdürlüğünde flaş gelişme : Görevden alınıyorlar İddası

Son günlerde Sağlık Müdürlüğünde ve kamu ve özel hastanelerde yaşanan skandallar ve bebek ölümleriyle Türkiye gündemine oturan ve TBMM gündemine getirilen Gaziantep'in sağlığı nereye gidiyor diye tartışılırken, olaya Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca el koydu. Bakanlık 11 Saha Koordinatörlerini Gaziantep'e göndererek sağılığın rötgenini çektirdi. Bakan Koca önüne getirilecek rapordan sonra hantal işleyen bürokratik yapıyı sil baştan yaparak Gaziantep'te üst düzey bürokratların tamamında değişikliğe gidiyor. Memohaber, farkıyla yine ilk flaş bilgilre ulaştı. Geçen hafta Gaziantep Valisi Davut Gül ve AK Parti Milletvekilleri Gaziantep'in tıkanan sağlık hizmetlerini gündemine almış, mecliste yapılan bu toplantıya bizzat İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Serdar Sarıfakı'da katılmıştı. Hatta toplantıya sadece AK Partili Vekillerin katılmasına, MHP Milletvekili Sermet Atay tepki göstermiş, ilin sağlık hizmeti alanındaki bu skandallara liyakatsız bürokrasiye bağlamış ve yetkilileri bazı sendikaların etkisi altında kaldıkları yönünde eleştirmişti.

Söz konusu toplantıdaysa, Vali bey ve Milletvekilleri bu sıkıntılarından bebek ölüm oranı ve bir türlü tam teşeküllü açılmak bilmeyen saha koordinatörlerinin yoğun baskısı sonucu ancak bugün dahiliye servisine hasta yatışı yapabilen Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi gibi bir çok problemin gerekçesini Sağlık Müdürüne sorduklarında, İl Sağlık Müdürünün bir önceki Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut'un ekibinin olduğu gibi devam ettiğini ifade ederek, söz konusu mevcut ekipten dolayı, Halk sağlığı, idari, mali ve tıbbi yönden başarısız olduğunu belirttiği iddia ediliyor. Bu toplantının hemen akabinde sıcağı sıcağına Sağlık Bakanlığı Gaziantep'e flaş bir şekilde 13 saha kordinatörünün 11'ni saha koordinatörlerini en Koordinatör Ertuğrul Ünkoç başkanlığında Gaziantep'e göndermiş Halk Sağlığı, kamu ve özel hastaneler olmak üzere incelemeler de bulunmuştu.

Bakanlık Koordinatörleri kamu ve özel hastanelerini gece saat 24.00'a kadar 4 gün boyunca yaptıkları incelemelerde hastanelerin acil servis hizmetleri ve ambulans hizmerleri gibi bir çok aksaklıkları tesbit ettiler. Yapılan sunumlarda ise başkan ve başkan yardımcıları kendi alanlarında verilen hizmetleri anlatmakta güçlük çektikleri gözlendiği öğrenildi.

LİYAKATA GÖRE ATAMA!

Gaziantep Sağlık Müdürlüğü'ndeki yapılacak değişiklikler için AK Parti il yöneticileri atanacak isimleri sır gibi saklarken, öte yandan görevden alınacaklarını öğrenen bazı bürokratlar değişikliği yaptırmamak için Ankara'nın yolunu tuttuğu öğrenildi. Ancak Sağlık çalışanları ise yeni atanacak yöneticilerin liyakata göre atanlamalırı isteyerek "Gaziantep'in sağlığı dibe vurmuş durumda. göreve gelecek Başkan, Başkan yardımcıları ve yöneticilerin seçimleri sırasında Siyaset ve hükümete yakın sendikanın isteği doğrultusund değil Bilgi beceri ve Liyakata göre yapılmasını istiyoruz" dediler.

GÖZLER SAHA KOORDİNATÖRLERİNİN RAPORUNDA..
Saha koordinatörlerinin bazı başkanlıklar hakkında olumsuz rapor düzenleyeceği yönünde iddialar kulislerde konuşulmakta. Saha koordinatörlerinin hazırlayıp Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sunacakları rapor Gaziantep sağlık camiasındaki üst düzey çok sayıdaki yöneticinin durumunu belirleyecek.. Çığ gibi büyüyen sıkıntılardan dolayı istifanın eşiğine geldiği iddia edilen Sağlık Müdürü Dr. Sedar Sarıfakı'nın dün AK Parti il başkanı M. Eyyüp Özkeçeci ile mini bir zirve yaptığı ve bu toplantıda Ankara'daki görüşmenin ve yönetici kadrosunun durumunun masaya yatırıldığı ve mevcut başkan ve yardımcılarından alınan cv lerin il başkanına sunulduğu iddia ediliyor.. Bu fırtanın etkilerinin önümüzdeki günlerde gün yüzüne çıkacağını düşünüyoruz. Sağlık Müdürü kuracağı ekiple gelecek günlerde bu problemleri atlatabilecek mi? Merak konusu....

Kaynak:https://www.memohaber.com/saglik/gaziantep-saglik-mudurlugunde-flas-gelisme--gorevden-aliniyorlar/31974/

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 18:25

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hastane
Hastane - 10 ay Önce

Manisa içinde bire bir geçerli. Necip yemenici maalesef Manisa’nın sağlık sektörünü beş sene geri götürdü.

MANİSALI
MANİSALI @Hastane - 10 ay Önce

Necip Bey'i hiç hastanelerde görmüyoruz. Sürekli sağlık evlerinde. Sağlık evine günde 10 kişi saysan gelmez. Hastanelere günlük 5 bin insan girip çıkıyor. Esas iş hastanelerde. Hastaların çalışanların halini hatırını sormalı, sorunlarını dinlemeli.

Müdür ne yapsın
Müdür ne yapsın @Hastane - 10 ay Önce

Altındaki başkan Başkan yardımcıları olduktan sonra manisa düzelmez. İşleri güçleri siyaset,il müdürlüğü değil parti başkanlığı

Külislendik
Külislendik - 10 ay Önce

Yazıya bak "Saha koordinatörlerinin bazı başkanlıklar hakkında olumsuz rapor düzenleyeceği yönünde iddialar kulislerde konuşulmakta." diye yazılmış. Ne külisi arkadaş ortada vatandaşın sağlığı sözkonusu ise saha koordinatörü değil MÜFFETTİŞ görevlendirsin olur biter.Külis falanda kalmaz

Bir sağlıkçı
Bir sağlıkçı - 10 ay Önce

Bütün bunlar Sakarya ili için de birebir geçerli..

SELİMCAN
SELİMCAN - 10 ay Önce

NE BU YA,HER YER BÖYLE. HİÇ DÜZELECEK GİBİ DE DEĞİL. SAYGILARIMLA.

Sağlık Bakanımız Bartın a kulak verin
Sağlık Bakanımız Bartın a kulak verin - 10 ay Önce

İllerdeki keyfi sağlık atama ve yanlış politikalar aldı başını gitti.Bu yanlı keyfi ve yanlış uygulamaların şu dernek bu vakıf başkan ve mensuplarının kadrolaşması yüzünden sağlıkta meydana gelen Bartın sağlık haberleri ne bir bakın.Yokmu bakanlığın basın ve halkla ilişkileri hiç mi size şikayet gelmiyor.hiç mi basını takip etmiyor duyuyor da kulak üstüne mi yapıyorsunuz.Yada bu idarecileri kimler koruyup gözetiyor.Bir vakıf dernek mensubu liyakatsiz bir laboratuvarı başhekim müdür el birliği ile bartında sağlığın içine ettiler.Bu faturayıda ak parti seçimlerine kestiler.Ve bu yöneticiler hala burda.Herhalde bakanlıkta müfettiş kalmadı bartına ulaşacak.

HİZMETLİ
HİZMETLİ - 10 ay Önce

SAĞLIĞIN ŞUANKİ DURUMU GAZİANTEPDE CEREYAN EDİYOR.TÜM TÜRKİYE BÖYLE SADECE ANTEP DEĞİL.LİYAKATLİ AMA ADAMI OLMADIĞI İÇİN BİR YERLERE GELEMEYEN BİNLERCE PERSONEL KÜSTÜRÜLMÜŞ .BELEDİYEDEN ZABITALAR, BAŞKANIN MÜDÜRÜN SEKRETERİLERİ SÖZLEŞMELİ UZMAN YAPILMIŞ .VHKİ ŞUBE MÜDÜRÜNÜN ÜZERİE ÇIKARILMIŞ BAŞKAN OLMUŞ .ONDAN SONRA GELSİN BAŞARI .YAV GÜLDÜLMEYİN KENDİNİZE.

Kayseri
Kayseri - 10 ay Önce

Bizimde 20 gün icinde ekibin degisecegi soyleniyor,ortalarda bir liste dolaniyor gerceklik payi varmi?

Manisa
Manisa - 10 ay Önce

Sayın Bakanım:
Manisa'ya bir el atsanız.


SIRADAKİ HABER