Sağlık Müdürlüğü Geçici Görevleri İptal Etti

Tokat il sağlık müdürlüğü tüm personelin tepkisine neden olan geçici görevlendirmeleri iptal ederek çalışanların memnuniyetini artıracak, yönetmelikler doğrultusunda yapmış olduğu işlem ile tüm sağlık müdürlüklerine örnek olacak uygulama yaptı.

Sağlık Müdürlüğü Geçici Görevleri İptal Etti

Tokat il sağlık müdürlüğü başta il sağlık müdürlüğü çalışanları olmak üzere bağlı kuruluşlarda çalışan sağlık personeli,  ve sürekli işçi statüsünden çalışan 79 Personelin geçici görevlendirilmelerini 1 Temmuz 2019 tarihi itibari ile yenilemedi.

Gecici görevli personel 1 Temmuz' dan itibaren kadrolarının bulunduğu yerlerde çalışmaya başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 il Müdürlüğü ne gönderilen resmi yazı ile geçici görevlendirmelerin iptal edilerek ünvanına uygun alanlarda çalıştırılması bildirilmişti.

İl ilçe sağlık Müdürlükleri ve ADSM' lere yapılan geçici görevlendirmeler sağlık personeli arasında tepkilere yol açmakta ve sürekli şikayet edilen bir durum olarak karşımıza çıkıyordu. 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 23:01

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İl koordinatörü
İl koordinatörü - 5 ay Önce

Bakanlık talimatını uygulamayan il müdürleri görevden alınacak.Kime güveniyorsanız gidin ağlayın.Devlet yeniden geliyor

İl koordinatörü
İl koordinatörü @İl koordinatörü - 5 ay Önce

Heyecan olsun dedim.Devlet var mı? Göreceğiz

Www
Www @İl koordinatörü - 5 ay Önce

Helal olsun il sağlık müdürüne, doğru yolu gören bir insan çıkmış nihayet. Darısı diğer il sağlık müdürlüklerine.

cundullah
cundullah @İl koordinatörü - 5 ay Önce

gerçekten inanarakmı söylüyorsun yoksa gönlünden geçenimi söylüyorsun

hayran
hayran @İl koordinatörü - 5 ay Önce

hiç sanmıyorum, burası Türkiye her zaman bir yol bulunur...

Sağlık Meslek
Sağlık Meslek - 5 ay Önce

Aynı işlemin tüm il sağlık müdürlüklerinin de yapması gerekiyor

Payitaht
Payitaht - 5 ay Önce

İstanbulda bunu yapabilecek bir babayiğit aranıyor

bla bla..
bla bla.. - 5 ay Önce

iptal edilmeyenler ne olacak???

hakan
hakan - 5 ay Önce

helal olsun o sağlık müdürüne yönetmelik meydanda normlade bir yılda 2 ayı geçirmemek kaydı ile diyor ama bize istemediğimiz halde sene içinde 2 aylık 2 3 defa geçiçi görevlendirme çıkıyor harcırahlarımızıda alamıyoruz geçen senenin harcırahları duruyor bu seneyi zaten söylemiyorum bile yılın ortası geldi hala ses seda yok ülkemi battıda para yok diyip duruyolar

kars
kars - 5 ay Önce

çok güzel olmuş..karsta da aynı uygulamayı bekliyoruz..Sağlık Bakanlığında kars İl Sağlık Müdürlüğü geçici görevlendirmeleri çkys yani personel programına girmiyor yazı üzerinden ilerliyor böylece bakanlık o ilde ne kadar geçici çalışan var göremiyor nedense çoğu kişi kıyak yerlerde geçici görevlendirme yoluyla çalışıyor el atılması lazım...

3636kars
3636kars @kars - 5 ay Önce

darısı karsa olır insAllah diyelimmmm.ama kimi kime şikayet ediyoruz .hastaneden tsm ve müdürlüğe torpili olan geçer.akp il başkanının selamını alan yönetim hemen görevlendirmesini yapar...personel bıktı likayakatsiz adaletsiz yönetimden de .garibanın sesi burdan çıkar.ne sendika nede bakanımız görür nede okur .

süper
süper - 5 ay Önce

nede olsa sözleşme bitimine az kaldı

ümit yıldırım
ümit yıldırım - 5 ay Önce

Önce il içindeki ihtiyaç duyulan kadrolar belirlenerek mevcut personelin taleplerine gore il içi tayinleri açılmalı, sonra geçici gorevli personelin kadrolu yerlerine geçişi saglanmalı. Aksi halde kargaşa olur.

sağlık memuru
sağlık memuru @ümit yıldırım - 5 ay Önce

hiç bir kargaşa olmaz geçici görev yapılan yerlerin kadrosu çaka çaka dolu sadece maşa başında ambar insan kaynakları maaş sivil savunmada yatan hemşire ebeler kadrosuna döner hastanede canı çıkanlar nefes alır


SIRADAKİ HABER