“Sağlık işlerinde iktisat mezunu biri görev yapıyordu”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kardeşi Doktor Eralp Atay’ı Sağlık İşleri Müdürü olarak atamasıyla ilgili konuştu. Atay, "Ben liyakatla bir atama gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. Eğer bu atamaya itirazı olan varsa gereğini yapayım" ifadelerini kullandı.

“Sağlık işlerinde iktisat mezunu biri görev yapıyordu”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Ağustos Ayı 1. Meclis Toplantısı’nda kardeşi Doktor Eralp Atay’ı Sağlık İşleri Müdürü olarak atamasıyla ilgili açıklama yaptı. "Ben liyakatla bir atama gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. Eğer bu atamaya itirazı olan varsa gereğini yapayım" ifadelerini kullanan Atay, “300 bin nüfuslu Efeler Belediyesinde benim kardeşim Sağlık İşleri Müdürü olarak atanıncaya kadar doktor yoktu. Sağlık İşleri Müdürlüğünde iktisat mezunu bir kişi görev yapıyordu” dedi.

Atay’a yanıt veren AK Parti Grubu Sözcüsü İsmail Hakkı Eser "Biz böyle bir konuyu gündeme taşımadık" dedi. MHP'li Belediye Meclis üyesi Savaş Akçöltekin de "Bizim açımızdan bir sorun yok" dedi. Atay’ın açıklaması şöyle: “Hakkımda kardeşimi Sağlık İşleri Müdürlüğüne atadığım ile ilgili yazılar çıkmaktadır. Benim kardeşim Dr. Eralp Atay mecburi hizmetini Malatya’da yaptı. 7 yıl Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlarda çalıştı. 21 yıl DSİ 21.bölge müdürlüğünde kurum hekimliği yapmaktaydı. 6 yıl 3 dönem Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey üyeliği yaptı. 8 yıl 4 dönem Aydın Tabip Odası genel sekreterliği yaptı. 4 yıl Aydın Tabip Odası Başkanlığı görevinde bulundu. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği kurucu başkanıdır. Aydın Galatasaraylılar Taraftar Derneği kurucu başkanıdır. 300 bin nüfuslu Efeler Belediyesinde benim kardeşim Sağlık İşleri Müdürü olarak atanıncaya kadar doktor yoktu. Sağlık İşleri Müdürlüğünde iktisat mezunu bir kişi görev yapıyordu. Aynı zamanda da Mezarlıklar Müdürüydü. Sağlık İşleri Müdürü olan Dr.Eralp Atay, İş Sağlığı Birimi oluşturmuştur Efeler Belediyesinde. Böylece Efeler Belediyesinin dışarıdan satın almasıyla ilgili olarak 280 bin TL harcanan paradan 240 bin TL tasarruf sağlamıştır. Müdürlük görevinin yanı sıra Efeler Belediyesinde hekimlikte yapmaktadır. Görev yaptığı tüm meslek yaşamı boyunca hakkında idari ve adli bir soruşturma açılmamıştır. Benim kardeşimin kariyeri budur. Ben liyakatli bir atama yaptığımı düşünüyorum. Eğer böyle düşünmeyen biri varsa gereğini yapmaya hazırım.” 

Kaynak: //www.aydinkulis.com/gundem/atay-kardesini-mudur-atamasiyla-ilgili-konustu-h7991.html

 

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET  demir
AHMET demir - 11 ay Önce

Elimi bi attım, kardeşim çıktı. Na'pıyım ben de ? denk geldi, onu müdür yaptım, tesadüf; valla bak !

itirazım var
itirazım var - 11 ay Önce

gereğini yap hadi

SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

LİYAKAT SAHİBİ OLABİLİR,AMA ETİK AÇISINDAN DOĞRU DEĞİL. DAHA ÇOK TOPLU LİYAKATE BAKMAZ,AKRABASINI ATAMIŞ,DİYE DÜŞÜNÜR. ÜZGÜNÜM AMA DAR DÜŞÜNCE ,DOĞRU BİR ŞEKİLDE DÜŞÜNMEZ. SAYGILARIMLA.

Murat
Murat - 11 ay Önce

Başkan, Beden eğitimi öğretmeninin Başkent gibi yerde hastane yöneticisi olduğunu görse herhalde liyakatli atamasına ayrıca sevinirdi

SIRADAKİ HABER