Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama  Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı’nın verdiği online hizmet sayesinde Sağlık Bakanlığı bünyesine ataması yapılan kişilerin atama durumlarını ve tayin bilgilerini öğrenebilmeleri mümkündür.

Zimmet Ne Demek?

Zimmet kelime anlamı olarak bir şirketin borçlarının tümü veya kurum, kuruluş çalışanlarına imza karşılığı verilen para veya eşya anlamlarına gelmektedir. Ancak Sağlık Bakanlığı’na yapılan atamalarda bu kelime kişinin hangi birime zimmetlendiği veya kişiye hangi birimin işleri zimmetlendiği gibi düşünülebilir.

Zimmet Sorgulama Ne Demek?

 Sağlık Bakanlığı bünyesinde iş alımı  sırasında; kurada asil olarak ismi çıkan kişiler mülakata davet edilmiştir. Mülakattan olumlu sonuç alan kişiler görev yerlerinin belirlenmesini beklemeye başlarlar. Zimmet sorgulama sistemi ile ataması yapılan kişiler tüm bu bilgilere ulaşabilmektedirler. Bu bilgiler ÇKYS yani Çekirdek Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden de sorgulanabilmektedir. Ancak ÇKYS’ye kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmaktadır. Bu sebeple Sağlık Bakanlığı zimmet sorgulama sistemi ile kullanıcı adı ve şifresi olmadan da zimmet durumunu sorgulayabilme imkanı sunmaktadır.

Kaynak:kamuilanlari.com

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER