Rektörün 'tedbili kıyafet' denetimi hastaneyi kapattırdı

Rektörün 'tedbili kıyafet' denetimi hastaneyi kapattırdı

Doktor ve çalışanların, "Hasta bakmıyoruz, doktorlar izinli, başka hastaneye gidin" yönündeki sözleri üzerine rektör olduğunu açıklayan Aldemir, hastaneyi kapattı. Aldemir, "Şikayetler üzerine hastaneye gittim. Görevliler, muayene olmadığını, doktorların izinli olduğunu belirterek başka hastaneye gitmemi istedi. Ben de 'siz niye buradasınız' o zaman dedim. Davranışları da çok laubali oldu. Üç katlı binanın klimaları da çalışıyordu. İsraf olduğunu ve hastalara saygısızlık yapıldığına karar verdim. Kapattık orayı. Rektör olduğumu da söyledim. Yeni doktorlarla en kısa zamanda açacağız. Ben vatandaşın mağdur edilmesine ve devletin israfa uğramasına karşıyım" dedi.

Cumhuriyet'ten Mehmet İnmez'in haberine göre ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi'ne bağlı International Dent Care diş polikliniği Kuşadası'nda deniz manzaralı üç katlı binada 8 personelle, Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi, Protetik Diş, Endodonti, Estetik, Pedodonti, Periodonti ve Ortodonti hizmetini vermek için 1 yıl önce hizmete girdi.

Rektörü tanımadılar

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Aldemir, son teknoloji cihazlarla donatılan poliklinik personeli ve hastane hakkında şikayet aldı. Hastanın mağdur edilip, edilmediğini denetlemek isteyen Aldemir, mesai saatinde özel aracıyla kıyafet değiştirip, şapka takarak diş merkezine gitti. Muayene olmak isteyen rektörü elinde sigara ile karşılayan personel, "Muayene olamazsınız, doktor yok, başka hastaneye gidin" dedi. Rektör, "Doktor ne zaman gelecek. Dişim ağrıyor" dedi. Personel, "Neden bu kadar çok soru soruyorsunuz? Başka hastaneye gidin, doktorlar izinli. Bir aydır doktor yok" diyerek Aldemir'i tersledi. Rektörü tanımayan personele Aldemir, "Ben rektörüm, neden hastalara böyle davranıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.

Rektör Aldemir, Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Başhekimiyle görüşerek kendisini tedavi etmeyen, tersleyen ve laubali davranan poliklinik çalışanlarının başka yere kaydırılması ve Kuşadası'nda polikliniğin kapatılması talimatını verdi.

Görevimi yaptım

Selçuk Aldemir, "Hasta bakmayan ve laubali davranan personeli affetmem. Bir aydır hasta bakılmıyor, ama o personel her gün orada. Klima çalışıyor, elektrik yanıyor. Hastaya hizmet vermeyen bir yeri kapattık. Beni tanımamaları çok önemli değil. Önemli olan hasta bakmamaları ve davranış şekilleri. Yeni doktorlarla en kısa zamanda açacağız. Ben vatandaşın mağdur edilmesini ve devletin israfa uğramasına karşıyım. Zaten bana bağlı kurumları, çat kapı gidip sürekli denetliyorum. Ben görevimi yapıyorum. Oraya rektör olarak değil, vatandaş olarak gittim. Vatandaşa nasıl davranıldığını ve sistemin nasıl aksadığını görmüş oldum. Gerekeni yaptım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 14:13

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

TEBRİK SAYIN REKTÖR. SAYGILARIMLA.

ismail ceylan
ismail ceylan - 5 ay Önce

harikasınız sayın REKTÖRÜM.... Elinize yüreğinize sağlık...........

Aydınlı
Aydınlı - 5 ay Önce

Milletinin derdiyle dertlenmeyen idareci istemiyoruz. Rektor beyi tebrik ediyorum. Gösteriş için değil olması gerektiği için bunu yapması takdire şayan...

milli görüş
milli görüş - 5 ay Önce

Allah razı olsun rektörüm. Rabbim hayırlı uzun ömürler versin inşAllah. Hz. Ömer misali bir duruş.

CANO
CANO - 5 ay Önce

BRAVO BENCE HER KURUMU AYNI ŞEKİLDE DENETLEMELİLER :)

Yusuf Karakış..
Yusuf Karakış.. - 5 ay Önce

Kurumlar ancak böylesi vatansever amirler ve çalışanlarla düzelir..Tebrikler Rektör Beye..

Ahmet Yigen
Ahmet Yigen - 5 ay Önce

Allah sizin gibi değerli insanları her şehre nasib etsin .Sizin gibi güzel insanları çoğaltsın

Güner Özdemir
Güner Özdemir - 5 ay Önce

Taktire şayansınız teşekkürü borç bilirim saygılarımla selamlıyorum


SIRADAKİ HABER