Parhad'dan Ambulans Yangınları Hakkında Açıklama

Parhad'dan Ambulans Yangınları Hakkında Açıklama

Son dönemde gerçekleşen ambulans yangınları camiamızda üzüntüyle ve kaygıyla takip edilmektedir. 
Temel güvenlik önlemlerinin her alanda vazgeçilmez olduğu bilinmektedir. Hastane öncesi değişkenleri ve güçlükleri  nedeniyle çalışma araçlarımız olan ambulanslar için ise bu konuda çok daha hassas  noktalar bulunmaktadır. Oksijen tüplerinin kullanımı sırasında meydana geldiği bildirilen yangınlar temel güvenlik önlemlerinin henüz bilinmeyen bir nedenle aksaklığı olarak kabul edilir.  

‘Yanan Ambulanslar farklı firmalarca üretilmiş farklı marka ve modelde ’
Camiamızı doğru bilgilendirmek adına sahadan gelen bilgiler ışığında yaptığımız incelemede son dönemde Ankara, Burdur, Edirne ve Antalya da gerçekleşen 4 ambulans yangının  farklı firmalarca imal edilmiş, farklı marka ve model  yılında ambulanslar olduğu nu tespit etmiş bulunuyoruz. 

Ancak konunun en doğru şekilde aydınlatılması adına  önerimiz; Gerçekleşen ambulans yangınlarının tümünün hukuki süreçle birlikte yangın uzmanı akademisyenlerce desteklenen bir komisyonla detaylı bir incelemenin yapılması ve derhal çözüm üretilmesidir. Yangın konusunun ayrı bir bilim uzmanlığı olduğu gerçeği göz önünde tutularak, camiamızın yaşadığı bu kaygının bir an önce giderilmesi Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği olarak beklentimizdir. Kaybettiğimiz canlar için baş sağlığı dilerken tüm meslektaşlarımızada geçmiş olsun diyoruz.
Saygılarımızla...

Parhad YK.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
112 candır
112 candır - 10 ay Önce

Bu ihaleleri yapanlar da araştırılsın. 17 yıldır 112 de son 2 yıl dışında böyle sorunlar görülmedi. Biz teletıp derken, daha ambulans o2 tüpü ile uğraşıyoruz.

att
att @112 candır - 10 ay Önce

hep sorun vardı hatta eskiden daha çok yanma olayı var, ama nedense son 2 yıldır devamlı gündemde demekki birileri biyerlere çomak sokmuş

SIRADAKİ HABER