Öğrencisine tokat atan öğretmene veliler destek verdi

Öğrencisine tokat atan öğretmene veliler destek verdi

Bolu'da Cumhuriyet İlkokulu'nda tahtaya kaldırdığı 2. sınıf öğrencisinin kulağını çekip, tokat attığı anların görüntüleriyle haberlere konu olan öğretmen G.Y. hakkında idari soruşturma başlatıldı. 20 veli ise imza toplayarak öğretmene destek verdi.
Bolu Sümer Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu'nda sınıf öğretmeni G.Y., geçen hafta 2'nci sınıfa ders verdiği sırada bir öğrenciyi tahtaya kaldırdı. G.Y., akıllı tahtanın önünde kulağını çektiği öğrenciden sayı saymasını isteyip, "Vallahi döverim" dedi. G.Y., daha sonra çocuğa tokat attı. Bu anlar ise öğretmenin sınıfta misafir olarak bulunan eski öğrencisi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntüler, haberlere konu oldu, G.Y. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLMAMIŞTI

Çıkan haberlerin ardından Bolu Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü de çocuğun babası H.E.'yi emniyete davet etti. Baba H.E. emniyetteki ifadesinde öğretmenden şikayetçi olmadığını söyledi. H.E.'nin, öğretmen ile görüştüğünü kendisinden özür dilediğini ve olayı aralarında hallettiklerini söylediği öğrenildi. İfade için çağrılan G.Y. de olay nedeniyle çok üzgün olduğunu ve bir anlık boşlukta meydana geldiğini söyledi.

20 VELİDEN DESTEK İMZASI

G.Y. hakkında idari soruşturma sürerken, sınıfta eğitim gören çocuklardan 20´sinin velisi öğretmenin okulda eğitime devam etmesini isteyerek Bolu Valiliği´ne dilekçe verdi. Dilekçede, "Çocuğum Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2/D sınıfında öğretmen G.Y.´den eğitim görmektedir. Son zamanlarda öğretmenimiz G.Y. hakkında basın ve sosyal medyada çıkan haberlerin abartılarak farklı yerlere çekildiğini üzülerek görmekteyim. Ancak ben öğretmenimizin gerek çocuğuma verdiği eğitimden gerekse sınıf içerisindeki davranışlarından memnunum. Gereğini saygılarımla arz ederim" ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 6 gün Önce

ÖĞRETMENLERİN DÖVMELERİ BENCE GEREKLİDİR. DÖVMEDEN AKILLANAN BİR TOPLUM DEĞİLİZ..O ZAMAN AKILLANDIRMAK İÇİN,YAŞASIN DAYAK::))) SAYGILARIMLA.

nurşen kara
nurşen kara - 1 hafta Önce

2 yaşındaki çocuk diğer taraftan 30lu yaşlarda eğitimci?bir yetişkin şartlar eşitmi, lanet olsun senın eğitimciliğine

ayşe
ayşe - 6 gün Önce

BÖYLE SAÇMA SAPAN VELİLER OLDUKÇA YAZIK O ÇOCUKLARA ŞİDDETLE HİÇ BİRŞEY ÖĞRETİLMEZ YAZIKLAR OLSUN O EĞİTİMCİYE VE AİLEYE

elif şengeldi
elif şengeldi - 2 gün Önce

dayak ile eğitimin olacağına inanmak cahillikten başka bir şey değildir.Allah akılversin sizlere.

SIRADAKİ HABER