O Doktora Ceza Geldi

O Doktora Ceza Geldi

İstanbul’da geçen temmuz ayında 23 yaşındaki Cem Ö. bir devlet hastanesinin üroloji bölümüne gitti. Cem Ö., doktorundan bazı testler istediğini ve doktorun kendisine “Pasif misin? Kılıf kullanacaksın oğlum. Gerçi oğlum mu diyeyim kızım mı bilemedim” dediğini iddia etti. Odayı terk eden Cem Ö., yaşadıklarını sosyal medyadan paylaştı. Doktor N.K.Ö. de Facebook hesabında, Cem Ö.’nün ev adresini ve ismini paylaşarak “İ… sınır yok, p... reklamını yapıyor herhalde” gibi homofobik ifadeler kullandı. Daha sonra ise bu paylaşımları sildi. Cem Ö., doktor N.K.Ö.’yü İstanbul Tabip Odası’na şikâyet etti.

Milliyet'ten Çiğdem Yılmaz'ın haberine göre İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu, N.K.Ö.’nün Cem Ö.’ye yönelik tıbbi kaynaklı bir ihmalinin bulunmadığını karar verdi. Kurul doktoru paylaşımlarından dolayı kusurlu bularak uyarı cezası, hastasının bilgilerini paylaşması nedeniyle de 945 TL para cezası uygulanmasını kararlaştırdı.

'İTİRAZ EDECEĞİZ'

Cem Ö. karara itiraz edeceklerini belirterek, “TTB Disiplin Yönetmeliği bilgilerin deşifre edilmesi suçunun meslekten geçici alıkoymayı öngörüyor. Ayrıca ayrımcılık yapan hekimi meslekten geçici men ile cezalandırmaktadır. Bu maddelerin uygulanması için itirazda bulunacağız.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alev
Alev - 1 yıl Önce

Homofobik hekim istemiyoruz.

ephe
ephe - 1 yıl Önce

945 TL iyi para, yandı şimdi o doktor!!!

ne yaparsan yap
ne yaparsan yap - 1 yıl Önce

Ne yaparsanız yapın bir doktora idari ceza verin disiplin cezası verin ancak para cezası vermeyin para dediğiniz an orda hayat bitiyor hastanın bilgilerini paylaşmak kadar adilik yoktur

SIRADAKİ HABER