Muğla Aile Sağlığı Merkezinde Sağlık Rezaleti

Muğla Aile Sağlığı Merkezinde Sağlık Rezaleti

Sağlık Bakanlığına bağlı Muğla 11 No'lu Güvercinlik Aile Sağlığı Merkezinde Elektrik Su ve İnternet yok Hasta Tedavi bile edilse ilaç yazılmıyor.3 yaşında beton zemine düşen Helin Gereme kanlar içinde aile Sağlığı Merkezine geldi .Elektrik olmadığı için cep telefonu ışıgında çocuğa müdahale edildi Hergün yaklaşık 100 hastanın tedavi için geldiği güvercinlik aile sağlığı merkezinde tam bir sağlık rezaleti yaşanıyor. Torununu grip nedeniyle tedaviye getiren 53 yaşındaki Sultan  yay torunumu doktor muayene etti ancak ilaç yazılmadı bu sorun 3 aydır devam ediyor aracım olmadığı için başka bir yere götüremiyorum .bu kadar ilgisizlik olurmu diye isyan etti Mevcut Aile Hekimin ayrılmasından sonra asm binasının elektrik telefon ve internet işlemlerini yürütmek Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetlerinin görev ve sorumluluk alanında olduğu için gözler Destek Hizmetleri başkanı Özden İşler ve Sağlık Müdürü Dr İskender Gencer'e çevrildi.

kaynak://mobil.anterhaber.com

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muğlalı
Muğlalı - 12 ay Önce

İskender bey Muğlada eskiden onbeş yıl il sağlık müdürlüğü yapan bir kişidir. On beş yıl süre içerisinde bir hastane bile açmayan kişidir. Daha sonra il sağlık müdürü olarak cihan bey geldi. Üç dört yıl içinde Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi hastanesi , Muğla merkez semt polikliniği, Dalaman devlet hastanesi, Datça devlet hastanesi, Ortaca devlet hastanesi, Köyceğiz devlet hastanesi, Fethiye devlet hastanesi gibi bir çok hastane yaptı ayrıca Yatağan, Milas ve Bodrum'da devlet hastanelerinin gitmeden önce temellerini attı. Bir çok sayılamayacak kadar sağlık kuruluşlarının tadilatını yaptı ilçe sağlık müdürlüklerini yeniledi. Cihan bey muğlalıların talebi doğrultusunda görevden alındı. Yerine eski il sağlık müdürü İskender bey getirildi. Arkadaş neden şimdi İskender beye kızıyorsunuz, müdür bey eskiden de bir çivi çakmadı şimdi de çakmayacak. Bunu anlamak için falcı mı olmak lazım. Sayın muğlalılar ne yazıkki elinizdeki kıymetli çalışanların değerini bilemediniz. Bizim kız bizim oğlan olsun mantığından bir an önce vazgeçin. Böyle düşüneceğinize vatana millete hizmet eden olsun bu uğurda canını bile veren olsun diye düşünün, yoksa eski günlere geri dönersiniz.

marmaris
marmaris - 12 ay Önce

haber olsun da nasil olursa olsun ...düsen bir çocuğun asm de ne isi var.ozden isler bey sayesinde birinciliklere doymayan 112 lerle hastaneye goturulmesi gerekirken bos bir asm de niye oyalaniliyor.haber olsun diye mi..hastanin durumu haber olacak kadar ciddiyse keske fotograf cektiginiz telefonu bir kenara birakip 112 yı arama zahmeti gösterseydiniz.muglanin her köşesinde özden isler sayesinde bir 112 komuta merkezi var. adam müdürlükte oturmuyor.her gün tek tek bu komutaları kontrol edip eksiklerini gideriyor.ne icin biliyor musunuz? bir gün sizin de ihtiyacınız olur diye.

Sağlık
Sağlık @marmaris - 12 ay Önce

Bu yorumları yazan ve okuyanların hepsinin dikkatine.
Öncelikle ismini yazıp koruyup parlatmaya çalıştığınız isimlerin hepsi sağlık bakanlığının taşra yöneticileridir ve onların görevi hizmet üretip işleyişi idaresini sağlayıp doğru işlemesini sağlamaktır. Devletin o veya bu yatırımının yapılmasını sağlama devletin ve siyasi iradenin yetkisindedir. O yatırımı ben yaptım bu binayı ben yaptım şu 112 istasyonun ben yaptım bu ambulansı ben aldım demek Hiçbir idarecinin haddine de hakkı da değildir.
Boş cümlelerle o bunu yaptı, şu birinci oldu demeyle olmuyor o işler.Sağlık idarecilerinin karnesini bakanlık puan sistemiyle belirlemiş. İdarecilerin en son aldığı puanları resmi sitelerden yayınlayın görelim kim nekadar başarılı.
Bir Asm de elektrik aboneliğini nezaman nasıl alınabileceğini bilmek planlamak ve asm yi her şartta elektriksiz bırakmamak il ve ilçe sağlık müdürlüğünün görevidir. Devlet işi bahanelerle aksatılamaz. Asm nin giderler için ödeme yapılan hekim oranın daimi hekimidir, halk sağlığı başkanlığı talebi ile il ilçe müdürlüğün görevlendirme ile geçici görevli gönderdiği hekim değil. Ayrıca bir asm ye görevlendirme hekim gönderiliyor ise o asm nin elektrik su internetini ve sarf malzemesini sağlamak il ve ilçe sağlık müdürlüğünün görevidir. Bunların faturalarını ödemek de müdürlüğün harcama yetkilisi personel ve destek hizmetleri başkanlığının görevidir. Bu ödemeleri de devlet memuru bir doktora gönderemezler sen öde diye direk ilgili kurum kuruluşa kendileri ödeme yapmaları gerekir.
Düşüp yaralanan çocuğun asm de ne işi var 112 ye gitmeliydi diyen arkadaş; asm içerisinde hekim bulunan 112 istasyonundan daha yetkili bir sağlık kuruluşudur. Asm ye gidemez 112 ye gitmesi gerekir demek nekadar saçma. Sen önce sağlık kuruluşlarının görev ve yetkilerini öğren bence. ... yanlış söylemlerle vatandaşı yanlış yönlendirmemelisin.
Saygılarımla.

sağlıkçı
sağlıkçı @marmaris - 12 ay Önce

SENİNDE BİLMEN GEREKEN BİR ŞEY VAR. ÖZDEN BEY 112' LERDE BİRİNCİ OLURKEN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. CİHAN BEYDİ. MUĞLA İLİ TÜM ALANLARDA BİRİNCİ OLUYORDU. BİR DÜŞÜN BAKALIM CİHAN BEY GİTTİ ÖZDEN BEY HALEN YERİNDE ACABA NEDEN BİRİNCİ OLAMIYOR, ESKİ ŞAŞALI GÜNLERİNİ YAŞAYAMIYOR???? MUĞLA SÜREKLİ ABİDİK GUBİDİK HABERLERLE GÜNDEME GELİYOR????? ÇÜNKÜ LİDERİNİZİ KAYBETTİNİZ.

Zehir Amed
Zehir Amed - 12 ay Önce

Selamünaleyküm
Yazdıklarımı yayınlayacak misiniz cok merak ediyorum öncelikle.
Ya arkadaş Alır Sağlığı Merkezindeki elektrik su internet kira sarf vb. Giderler için bakanlık alie hekimine gerekli ödemeyi yapıyor. Haber yapacaksanız o aile hekimi kimse onu yapin. Ha bilmiyorsanız denetlemesi gereken bodrum ilçe sağlık müdürlüğü ve Muğla halk sağlığı baskanligidir.

Doktor
Doktor @Zehir Amed - 12 ay Önce

Haberde yazılana göre mevcut aile hekimi görevden ayrılmış ve birim boş kalmış. Hizmetler müdürlükten yapılan doktor görevlendirmesi ile yürütülmekte. Bu nedenle cari gider ödemesi müdürlükte kaldığı için giderlerin karşılanması da yine müdürlük tarafından yapılmalı

Muğla'lı
Muğla'lı - 12 ay Önce

İskender Bey ve Cihan Bey meselesi değil bu. Cihan Bey'in de neler yaptığını yazsak roman olur.

Asm'ler özerk Aile Hekimi istifa edince kendi adlarına yaptıkları aboneliği sonlandırırlar. Sağlık Müdürlüğü abonelik sonlanmadan yeni abonelik yapamaz. Bu bir kaç saat içinde gelişen bir olay. Beton zemine çarpan çocuğun ilk müdahalesi 112 tarafından ve hastane acil servisinde yapılmalıdır. Asm binasının hemen yanı 112 istasyonu anında hastaneye sevk edilmeşiydi. Sanırım bu haber yanlı ve eski İl Sağlık Müdürü'nü yeniden göreve getirmek için. Yapılan hastaneleri Cihan Bey cebinden yapmadı sanırım. Sağlık Bakanlığı onayladı Maliye Bakanlığı ödedi. İskender Bey başarılıdır başarısıdır tartışmaya girmem. Fakat bu yapılan hizmetlerin siyasi aktörleri vardır. Ne Cihan Bey Ne İskender'e maledilemez.

SELİMCAN
SELİMCAN - 12 ay Önce

SAĞLIK SİSTEMİNDE, VATANDAŞIN ALACAĞI SAĞLIĞIN KALİTESİ ARTIRILMALIDIR. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER