Marmaris Devlet Hastanesinde Neler Oluyor

Marmaris Devlet Hastanesinde Neler Oluyor

Muğla Marmaris Devlet Hastanesi’nde çalışan hemşire Z. İ.; iddiaya göre hastane yönetiminin keyfi uygulamaları nedeniyle hap içerek intihar etti. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen hemşire İnat’ın yanı sıra; geçtiğimiz yıl da bir uzman doktorun hastanedeki idari baskı nedeniyle intihar ettiği öne sürüldü.  

Marmaris Devlet Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri’nde çalışan hemşire Z. İ.ın, evde bakım sertifikası olmasına rağmen; iddiaya göre hastane yönetiminin keyfi uygulamaları nedeniyle görev yeri değiştirildi. Keyfî olarak 15 gün acilde, 15 gün köylerde çalışmak üzere yeri değiştirilen hemşire Z.İ.’ın çalışan hakları ihlal edilmesi nedeniyle hap içerek intihar ettiği belirtildi. Acil olarak tedavi altına alınan hemşire İnat’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Bu olayın yanı sıra, Marmaris Devlet Hastanesi’nde idari baskı nedeniyle yaşanan ilk intihar vakası olmadığı, geçen yıl da kadın bir uzman doktorun benzer sebeplerden dolayı intihar ettiği iddia edildi.

Kaynak://www.muglagazetesi.com.tr

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
WWW
WWW - 1 yıl Önce

İNTİHAR EDEN ARKADIŞIMIZ ÇOK ÇALIŞKAN BİRİSİ KENDİSİNİ İKİ YIL ÖNCE TANIDIM VE BİR ÇOK ŞEYİ ONDAN ÖĞRENDİM. EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ KONUSUNDA BİR ÇOK ÇALIŞANA YOL GÖSTEREN DEĞERLİ BİR HEMŞİRE OLARAK TANIDIM KENDİSİNİ. PSİKOLOJİSİ NE HALE GELMİŞ, ONU BU HALE GETİRENLER BAŞTA İSM YETKİLİ BİRİMLERDE ÇALIŞANLAR OLMAK ÜZERE, AYNAYA BİR BAKSINLAR, İNSANLARIN YAŞAMA SEVİNCİNİ NASIL ELLERİNDEN ALIYORLAR. HİÇ DÜŞÜNMÜYORLAR MI BU İNSANIN ÇOLU ÇOCUĞU VAR, EŞİ VAR SOSYAL ÇEVRESİ VAR. BIRAKIN İNSANLARI EMEK VERDİĞİ VE MUTLU OLDUĞU YERDE ÇALIŞSIN. SÜREKLİ PİNPON TOPU GİBİ YERİNDEN ALMAYIN. KİMSENİN AHI YERDE KALMAZ BİR GÜN SİZDE OTURDUĞUNUZ O KOLTUKLARDAN ALINACAKSINIZ......BARİ GİDERKEN ARKANIZDAN İYİ SÖZLER SARF ETSİNLER.

SELİMCAN
SELİMCAN - 1 yıl Önce

ELİ SOPALI DELİKANLI YOKMU O HASTANE'DE. SAYGILARIMLA.

Muğlalı
Muğlalı - 1 yıl Önce

Genel sekreterlik çalışanları ve il sağlık müdürü gidip kurumlar birleştirilince muğlalılar olarak çok sevindik. Çünkü artık işin başına Muğlalı birileri gelmişti lakin gelmez olaydı. Gelen gideni aratır derler ya arkadaş ne yatırım yaptılar ne de iyi yönettiler. Çalışanların anasından emdiği sütü burnundan getirdiler. Eski sekreterlik yönetim sizden bir Muğlalı olarak özür diliyorum, hakkınızı helal edin. Dilerim Allah'tan nereli olursa olsun muğladaki karabulutları dağıtacak biri tez zamanda gelir.

bu ne şimdi
bu ne şimdi - 1 yıl Önce

Önce hemşire Z.İ. yazıyorsunuz sonra da Hemşire İnat yazıyorsunuz adını da yazsaydınız bari de tam ifşa etseydiniz.

SIRADAKİ HABER