Mamak Devlet Hastanesi inşaatı yarım kaldı

Mamak Devlet Hastanesi inşaatı yarım kaldı

Ankara Mamak’ta yüzde yetmişi tamamlanan 200 yatak kapasiteli Mamak Devlet Hastanesi inşaatı TOKİ’nin ödeme yapmaması nedeniyle durdu.  Kaba inşaatı büyük ölçüde biten hastanenin ne zaman tamamlanacağı bilinmiyor.
Serkan Alan 

ANKARA – Türkiye’nin ilk akıllı hastanesi olarak planlanan 200 yataklı Mamak Devlet Hastanesi’nin inşaatı durdu. Ankara-Samsun Yolu kenarındaki Yeşilbayır Mahallesi’nde bulunan kentsel dönüşüm konutlarının yakınındaki 35 bin 718 metrekarelik alanda 2014 yılında yapımına başlanan hastanenin bugüne kadar yüzde 70’i tamamlandı.

TOKİ ÖDEME YAPMADI, İNŞAAT DURDU İDDİASI

İhalesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) yaptığı hastane inşaatında yüklenici firma işini Metag İnşaat ile Zeksan İnşaat ortaklığı üstlendi. İddialara göre hastane inşaatı TOKİ’nin şirketlere ödeme yapmaması nedeniyle durdu.

Mamaklıların yıllardır yapımını beklediği hastanede şu an yalnızca dışarıda duran inşaat malzemelerinin korunması için güvenlik görevlileri bekliyor. Kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlanan hastanenin dış cephesinin yapımı için kurulan iskeleler de yerinde duruyor.

TOKİ’DEN YANIT YOK

Mamak Devlet Hastanesi inşaatının durdurulma gerekçesi için aradığımız Sağlık Bakanlığı Ankara İl Sağlık Müdürlüğü sorularımızı yanıtsız bırakırken, Mamak İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden de “Yanıt vermeye yetkimiz yok” açıklaması geldi. Hastane inşaatının durdurulmasının nedenini öğrenmek için aradığımız TOKİ yetkililerinden de yanıt alamazken yazılı olarak yaptığımız bilgi edinme başvurumuza da henüz bir yanıt verilmedi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet kardem
ahmet kardem - 9 ay Önce

Bence Etlik Şehir Hastaneleri için de haber yapmalısınız. Son zamanlarda, inşaat firmasının battığı, Sağlık Bakanlığının, kıyas yaparak, burdan kar sağlanması konusunda tereddütlerinin oluştuğu, Kampüs binalarının Adalet Bakanlığı binaları olacağı haberleri internette dolaşıyor

SIRADAKİ HABER