Kocaeli Sağlık-Sen’den 112'lerde Nöbet Listesi TEPKİSİ

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, 112 acil sağlık hizmetlerinde yaşanan nöbet listeleri karmaşasını eleştirdi.

Kocaeli Sağlık-Sen’den 112'lerde Nöbet Listesi TEPKİSİ

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, 112 acil sağlık hizmetlerinde yaşanan nöbet listeleri karmaşasını eleştirdi. Başkan Yıldırım yaptığı açıklamada, 24 saat görev yapan 112 ASHİ çalışanlarının, başhekimlik tarafından haziran ayı nöbet listeleri ile farklı uygulamaya geçilmek istendiğini belirterek bu duruma tepki gösterdi.

“YANLIŞ SAAT AYARLAMASI”

Uygulamanın fazla mesai ücretinin ödenmemesi adı altında başlatıldığını savunan Yıldırım, “Bu uygulama ile nöbet muafiyeti olan personel ile nöbetli çalışan personel arasında çatışma oluşturuluyor. 112 istasyonlarımızda çalışan personel 24 saat esaslı nöbet tutmakta iken, nöbet muafiyeti olan personel ise gündüz mesaisi ile görevini sürdürüyordu. Başhekimlik tarafından çıkarılan yeni uygulama ile nöbet muafiyeti olan personelin çıkış saatine göre, yeni nöbete gelecek personelin mesai saatinin belirlenmesi isteniyor. Çalışma saatlerindeki farklılık nedeniyle iş bütünlüğü sağlanamıyor” açıklamasında bulundu.

“O SÜTÜ KESTİRMEYİZ”

112 çalışanlarının ağır iş yükü altında ezildiğini de sözlerine ekleyen Yıldırım, şöyle konuştu: “Yeni dönemde karmaşık iş saatleri ile personelin çalışma düzeni iyice bozulmak isteniyor. Personel sayısı yetersiz istasyonlarımızda nöbet sayıları artarak personelin iş yükü günden güne artacak, istasyon işleyişi ve işler sekteye uğrayacak. Emziren anneye il dışı nakil görevi verildiğinde çocuğun bakımını kim sağlayacak? Bebeğin sütünü kesmek isteyen Başhekim'e bu sütü kestirmeyiz. Başhekimlik tarafından fazla mesai ücretinin aza indirilmesi için yapılan bu uygulama ile çalışanlarımızın kurban edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burmentos
Burmentos - 2 ay Önce

Ne 112 çalışanları, ne de sendika iki çift iyi sözü haketmiyor, şuan 81 ilde 112 Başhekimleri ile ilgili sözleşme söz konusu olduğundan, kuzuyu kurda teslim etmek istemeyen varsa, başhekimine sahip çıksın, 30 yıllık memurum, sağlık çalışanları, özellikle son dönemde sendikalardan gördüğü zararı hiçbişeyden görmedi.

Hemşire, saglık memuru
Hemşire, saglık memuru - 2 ay Önce

La bi gidin işinize boş işlerle gündemi meşgul etmeyin neymiş nöbet sorunlarıymış.önce kamuda en düşük maaşı saglık çalışanları alıyor bunu sorgulayın düzeltin bir işe yarayın 17 yıldır sizinle saglıkçılar hep geriye gitti ne döner sermaye kaldı ne maaş kaldı ne 3600 ek göstrrge ne işe yarar bir yıpranma ne sabit ödemelerin emekliliğe yansıması

MEHMET02
MEHMET02 - 2 ay Önce

SENDİKA NE ZAMAN BİR AÇIKLAMA YAPACAKSINIZ ÖLÜ TAKLİDİ YAPIYORSUNUZ
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." .........On dört yıl oldu bir gelişme yok

eski
eski - 2 ay Önce

Sayın sendika başkanı sanırım fazla mesai ücretinin bir hak olmadığını anlamıyor, Devletin kaynaklarını (insan, para ve zaman) maksimum fayda ve minimum maliyetle kullanmak gerekiyor. Sen fazla mesai alacan diye bir kısım insanları atıl tutup sonra da aynı iş fazla insan yaptırmaya çalışmak bir hak arayışı değildir. Burada desteklenmesi gereken bir uygulamayı eleştirmek için toplantı yapı bildiri yayınlamak ilginç

MAĞDURE
MAĞDURE - 2 ay Önce

Dostlar alışverişte görsün. Kargalar güler sizin bu açıklamalarınıza, seçimlerinizde o 112 Başhekimi ile birlikte sahada koşturmadınızmı. Şimdi iki ileri bir geri taktiği ile bir kısmından vazgeçilecek ve bakın biz hakkınızı geri aldık diyeceksiniz öylemi. Liyakatsız pısırık yöneticilerle devrik başkanın (Memiş) istekleri doğrultusunda seçilen sendika yöneticileri ne yaptığınızı görüyor saha. Az kaldı kıçınıza tekmeyi yemenize merak etmeyin.

SIRADAKİ HABER