KKKA Virüsü Bulaşan Hemşirenin Durumu Ağır

KKKA Virüsü Bulaşan Hemşirenin Durumu Ağır

Edinilen bilgiye göre, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görevli erkek hemşire Ş.D. (24), KKKA tanısı ile tedavi altına alındı.

Durumu ağır olan genç hemşirenin tedavisi yoğun bakım servisinde sürüyor. Virüsün hemşireye damla olarak tabir edilen hava yolu ile bulaştığı düşünülüyor. Kene ısırması, sıvı teması ve kan yolu ile bulaşan virüsün nadir de olsa solunum yoluyla da bulaşabileceği belirtildi. 

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 13 ay Önce

ALLAH ÇOLUĞUNA ÇOCUĞUNA,ANNE VE BABASINA BAĞIŞLASIN. İNŞAALLAH İYİLEŞİR. SAYGILARIMLA.

Ercan Mattaoğulları/A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
Ercan Mattaoğulları/A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı - 13 ay Önce

Hastanelerimiz yani Yataklı Tıbbi Tedavi Kuruluşları, işyeri tehlike tebliği sınıflandırmasına göre Çok Tehlikeli İşyerleridir.Dıştan baktığınızda Hastaneler steril ve çok temiz işyerleri gibi görünmesine rağmen neden Yeraltı ve Yerüstü Maden İşletmeleri,Demirçelik Fabrikaları İşletmeleri,Petrokimya Tesisleri vs.gibi Çok Tehlikeli İşyerleri sınıfındadır biliyor musunuz?İşte en büyük nedeni ölümcül Biyolojik Risk Etmenlerine her an maruz kalma riskindendir.İşte o nedenle Çok Tehlikeli İşyerleri olan Hastanelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Birimleri ve İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyoneli(İşyeri Hekimi,İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hemşiresi)istihdamı çok önem arz etmektedir.

Yusuf
Yusuf - 13 ay Önce

Allah yardımcısı olsun. İnşaAllah en kısa zamanda şifa bulur

hemşire
hemşire - 13 ay Önce

şiddetle, tehditle bulaşıcı hastalıklarla ölümle her an burun buruna gelen sağlıkçılar yıpranmıyor Bakanlığın gözünde. Diğer mesleklerden daha çok yıprandığımızın kanıtı işte size. Rabbim şifalar versin kardeşimize

Hcvs
Hcvs - 13 ay Önce

Dr nazif elaldi hoca benim de hocam bu konuda iyi bir dr inşAllah gerekli tedaviyi yapacağını düşünüyorum geçmiş olsun Allah şifa versin

Mehmet akar
Mehmet akar - 13 ay Önce

Allah acil şifalar versin inşalllah tez zamanda eski sağlığına kavuşur

Konul nazarova
Konul nazarova - 13 ay Önce

Allah şefa versin inşAllah

SIRADAKİ HABER