Kamuda sürpriz atamalar! Eski bakanlar ve siyasetçiler...

Kamuda sürpriz atamalar! Eski bakanlar ve siyasetçiler...

Eski siyasetçiler bankacı oldu

ABDULKADİR AKSU VAKIFBANK'A
Vakıfbank ve Halkbank'ta genel kurullarında üst yönetimde değişiklikler gerçekleşti. Tanıdık siyasi isimlerin banka kurullarında aldığı görevler dikkat çekti. Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı olurken, eski Meclis Başkanvekili Sadık Yakut ise Yönetim Kurulu Üyeliği'ne atandı.

MEVLÜT UYSAL HALKBANK'A
31 Mart'ta AK Parti Büyükçekmece belediye başkan adayı olarak gösterilen fakat seçilemeyen eski İBB Başkanı Mevlüt Uysal da Halkbank Yönetim Kurulu Üyeliği'ne atandı

İki önemli kamu bankası olan Halk Bankası ve Vakıfbank üst yönetimde değişiklikler gerçekleşti. Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile eski İBB Başkanı Mevlüt Uysal, kamu bankalarında aldıkları görevlerle dikkat çekti.

ESKİ MECLİS BAŞKANVEKİLİ SADIK YAKUT ÜYE OLDU
Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan'ın yerine bankanın Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih getirildi. Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Eski Meclis Başkanvekili Sadık Yakut ise Yönetim Kurulu Üyeliği'ne atandı.

MEVLÜT UYSAL HALKBANK YÖNETİMİNDE
Vakıfbank eski Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mevlüt Uysal ve Sezai Uçarmak ile birlikte Halk Bankası'nda Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi. Halk Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda(KAP) yayınlanan genel kurul işlemlerine dair bildirimde Mehmet Emin Özcan, Mevlüt Uysal ve Sezai Uçarmak'ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak 3 yıl süre ile seçilmesine karar verildiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe
ayşe - 2 ay Önce

abdülkadir aksu bakanlığı döneminde eksik kalan işler için mi getirildi hey hat!!!!

Sağ Mem
Sağ Mem - 2 ay Önce

Bu 3 kişinin Bankacılık ve Finans Sektöründe nasıl bir tecrübesi ve liyakatı var da ehil olarak böyle makamlara atanıyor acaba!!!! Hadisi Şerif "... İş, ehil olmayana verilince kıyameti bekle"

memur06
memur06 - 2 ay Önce

MİADI DOLMUŞ KİŞİLERDE NEDEN ISRAR EDİLİYOR ANLAMIYORUM*

SIRADAKİ HABER