İstanbul Valisi, Belediye Başkanlığına Vekalet Edecek

İstanbul Valisi, Belediye Başkanlığına Vekalet Edecek

YSK'nın İstanbul seçimlerine yapılan olağanüstü itirazlarla ilgili kararını açıklamasının ardından gözler 23 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlere kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kim olacağına çevrildi. ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı'nın aktardığı bilgiye göre, 23 Haziran'a kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na İstanbul Valisi Ali Yerlikaya vekalet edecek.
YSK'nın İstanbul seçimlerine yapılan olağanüstü itirazlarla ilgili kararını açıklamasının ardından gözler 23 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlere kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kim olacağına çevrildi. ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı'nın aktardığı bilgiye göre, 23 Haziran'a kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na İstanbul Valisi Ali Yerlikaya vekalet edecek.

YSK'nın İstanbul seçimlerinin 23 Haziran'da yenilenmesine karar vermesinin ardından son dakika gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

İstanbul'da tüm gözler 23 Haziran'a kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kimin yürüteceğine çevrilmiş durumda.

İMAMOĞLU'NUN MAZBATASINI DA İPTAL ETMİŞTİ...

YSK, AK Parti ve MHP İstanbul için yaptığı olağanüstü itirazlarla ilgili kararını açıklamış, 23 Haziran'da seçimlerin yenilenmesine karar vermişti. YSK, Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını da iptal etmişti..

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 09:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 4 ay Önce

SAYIN VALİ'YE ALLAH BİRDEN BÜYÜKŞEHİR REİSİ OLMASINI NASİP ETTİ. YETER Kİ ALLAH DİLESİN,BU ÜLKEDE ÇAKTUMADAN HER ŞEY OLABİLİRSİNİZ.:))))) SAYGILARIMLA.

memur06
memur06 - 4 ay Önce

selimcan sen ne iş yaparsın kardeş

memur06
memur06 - 4 ay Önce

SELİMCAN SENİ ATAYALIM OLMAZMI

Vegool
Vegool - 4 ay Önce

4 Mİlyon 200 bin kişinin oy vermesi bile seçmeye yetmedi maalesef.Reisi Cumhurun dediği gibi 15-20 bin oyla koskoca İstanbul Muhalefete verilir mi? Onu ancak 94 dönemindeki enayi demokrat iktidarlar yapardı geçti o işler. İstanbul Büyükşehir Belediyesini yönetmek elbette sayın Valimize göre bir iş değildir fakat iş başa düşünce ne yapsın.

SIRADAKİ HABER