Hastaneyi inceleyen vekile engel

Hastaneyi inceleyen vekile engel

Muğla’da başhekim yardımcısı su baskınını incelemeye gelen CHP’li vekil Alban’ı engelleyip basın açıklaması yaptırmadı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni 17 Temmuz’da etkili olan yağmur nedeniyle su bastı. Yaşanan su baskınının görüntüleri CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ile de paylaşıldı. Alban önceki gün yaşananları öğrenmek için hastaneye gitti. Bahçede de açıklama yapmak istedi. Ancak Başhekim Yardımcısı Salih Akkuş, “Hayır yapamazsınız. Hiçbir sorun yok” diyerek Alban’ı engellemeye çalıştı ve tartışma yaşandı. Bu arada bir hasta Alban’ın yanına gelerek, “Sayın vekilim geçenlerde ben bu hastaneye geldim, ayakkabımın içine su doldu” dedi. Yurttaşlar hastanede plastik cerrah bulunmadığını dile getirdi. Başka bir yurttaş ise kanser hastası olduğunu, kendisine servislerde yer olmadığının söylendiğini dile getirdi. Başhekim Yardımcısı Akkuş ise, hastayı “evde sağlık hizmetine” yönlendirdi. 
CHP’li Alban, “Hastanenin girişi tamamen yağmur suları altında kaldı. Hastalar ve yakınları yürümekte güçlük çekti. Elektrik lambalarının olduğu yerlerden aşağı katlara sular aktı. Yangın çıkabilirdi. Hastane yanabilirdi” dedi. Görevi, hastaların sağlık sorunlarıyla ilgilenmek olan bir hekimin, “kraldan daha çok kralcılık yaparak ve haddini aşarak” basın açıklamasını engellemeye çalıştığını dile getiren Alban, “AKP’nin kanunsuz uygulamalarından bazı yandaş hekimlerin de cesaret alarak bu tür davranışlara girdiğini gördük. Hastaneyi bu şekilde teslim alanlar bunun hesabını vermelidir” dedi. Alban, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi de verdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

VEKİLE BU UYGULAMA ÇOK AYIPTIR.DERHAL SORUŞTURMA BAŞLATILMALIDIR. SAYGILARIMLA.

Vanlı
Vanlı - 11 ay Önce

Plastik cerrahi uzmanı yokmuş, 6. Bölge hastanelerinde dahiliye uzmanı bile yok. Hep bana hep bana zihniyeti...

Maay
Maay - 11 ay Önce

Bursa yüksek ihtisas hastanesi kvc ek binası yapıldı.2.kattan yükarı merdiven yok,asansörler sürekli bozuluyor,yerlerde çukurlar oluştu.Sıfır hastane için onarım için tekrardan ihaleye çıkılıyor.Demek ki hastaneleri yapan firmalar aynı zihniyetin yolcuları(Hırsız-iş bilmez).

erdal
erdal - 11 ay Önce

SELİMCAN DENEN DIMBIL BAKIYORUM HER TAŞIN ALTINDAN ÇIKIYORSUN

wwww
wwww @erdal - 11 ay Önce

SENDE ÇIK TUTAN MI VAR. KISKANMA SELİMCANI

SIRADAKİ HABER