Hastaneye ‘YEMEKHANENİZ HİJYENİK DEĞİL’ Cezası

Diyarbakır Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün yaptığı denetimlerde, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinin gerekli hijyen koşullarını sağlanmadığını tespit ederek, 11 bin 368 TL idari para cezası kestiği iddia edildi

Hastaneye ‘YEMEKHANENİZ HİJYENİK DEĞİL’ Cezası

Diyarbakır Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 19 Haziran’da resmi olarak yaptığı hijyen denetimi sırasında, Hastanenin yemekhanesinin gerekli teknik ve hijyen koşullarına sahip olmadığı sonucuna vardı. Yapılan incelemede, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Hastanenin yemekhanesinde “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı ve Gıda Yem Kanununun 29’uncu Maddesine” aykırı faaliyet tespitinde bulundu.

‘KANUNA AYKIRI FAALİYET’

Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Ertan Atalar imzasıyla, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine 5 Temmuz’da gönderilen tebligatta şu ifadelere yer verdi: “İşletmenizde, 19/06/2019 tarihinde yapılan resmi kontrol sonucunda işletmenizde, asgari teknik ve hijyenik koşulları sağalamadığı dolayısıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı ve Gıda Yem Kanununun 29. Maddesinin 2. Fıkrasına aykırı (… gıda ve yem işletmecileri, kendi kontrolleri altındaki faaliyet alanıyla ilgili Bakanlıkça belirlenen genel ve özel hijyen esaslarına uymak zorundadır.) olarak faaliyetlerinizi sürdürdüğünüz tespit edilmiştir. Bu nedenle işletmenize 5996 sayılı Kanunun 41. Maddesinin 1. Fıkrası (a) bendi gereğince 11.368 TL idari para cezası verilmiştir.”

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kesilen idari para cezasının 30 gün içerisinde Diyarbakır Defterdarlığı ve Mal Müdürlüğüne yatırılmasını isteyerek, idari para cezasının peşin ya da taksitle yatırılabileceğine işaret etti.

İDARİ CEZAYA KARŞI İTİRAZ YOLU AÇIK

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, gönderdiği tebligatta, kesilen idari para cezasının tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde Sulh Ceza Hakimliğine itirazda bulunabileceğini hatırlattı.

Kaynak://www.guneydoguguncel.com/gazi-yasargile-hijyen-cezasi/

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 21:46

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
----------------
---------------- - 9 ay Önce

en azından denetlenmiş. Verilen dilekçelere rağmen gerekli işlemlerin yapılmadığı yemekhaneler var.

görelim
görelim @---------------- - 9 ay Önce

20-25 bin alan başhekim -müdür ve başkan ödesin cezayı

Mustafa
Mustafa - 9 ay Önce

Birde siz Iğdır Devlet hastanesinin yemrkhanesini görün fareler böcekler cirit atıyor
Sağlık bitmiş ığdırda hep beraber elbirliği ile bitirdiler rant rant

SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

İSABETLİ OLMUŞ. SAYGILARIMLA.

bu diyarbakır da buz dağının görünen kısmı
bu diyarbakır da buz dağının görünen kısmı - 9 ay Önce

bu diyarbekirin buz dağının görünen kısmı ya görünmeyen liyakatsiz ,mobing vekaletle yönetilen hastaneler üstlerine toz kondurmayan kibirli idareciler ,kendi personellerine başka hastanelere geçici görev adı altında başka yerlere sürgüne göndermeler söylüyoruz ama ANKARA kulaklarını tıkamış bölge milletvekilleri kulakları sağır olmuş Rabbim sonumuzu hayır eylesin....

SIRADAKİ HABER