Hastanede "HİJYEN ELEŞTİRİSİ"

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde ortaya çıkan görüntüler pes dedirtti. Hijyenden yoksun hastanedeki manzaraları fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşan vatandaşlar, tepki çeken manzaralara müdahale çağrısında bulundular.

Hastanede "HİJYEN ELEŞTİRİSİ"

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde çekilen fotoğraflar hastanenin hijyen konusundaki yetersizliğini gözler önüne serdi. Hastaneye giden bir vatandaş tarafından çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda hasta oda kapılarının kırık, hasta odalarındaki koltukların yırtık ve kirli, bay ve bayan tuvaletlerinin hijyenden yoksun olması tepkiyle karşılandı.

Hastane yönetiminin bu duruma neden müdahale etmediği sorularının yanı sıra hijyenik bir ortam sunulması gereken hastanenin enfeksiyon kapma ortamı oluşturduğuna dikkat çeken sosyal medya kullanıcıları, duruma acil müdahale çağrısında bulundular.

“Keşke burnunuzun direğini sızlatan kokunun fotoğrafını çekebilecek teknoloji olsaydı”

Fotoğrafların sosyal medyada servis edilmesiyle vatandaşlar ironide bulunup şu eleştirileri paylaştılar; “ Tuvaletlerde sabun yok ama hijyen önemli, Tuvalet kağıdı veya peçete tamamen israf olduğu için koymuyorlar, Odadaki klozetin kapağı bile yok ama sakın enfeksiyon kapmayın, Refakatçi yatağı yırtık, kirli ama olsun. Burası hastalar için, refakatçiler için değil. Oda kapısının kilit dili kırık. Gece birileri gelirse zorlanmadan girsin, siz de rahatsız olmayın diye özellikle kırmışlar. Mahremiyet mi? Hiç önemi yok. Hangi asırda yaşıyoruz biz? Keşke burnunuzun direğini sızlatan kokunun fotoğrafını çekebilecek teknoloji olsaydı da çekseydik o güzelim kokuyu, Klimalar ve havalandırma çalışmıyor. Pencereden nefes alın ve buzlu suyla serinleyin, Tuvaletteki çorabı ihtiyacı olan biri giyinsin diye özellikle bırakmışlar galiba. ( Çok düşünceli insanlar bunlar, Çöpünüzü de onlar mı toplasın yani? Kendiniz götürüp belediye çöplüğüne atın bi zahmet, Personele sakın bir şey demeyin. Onlar çok meşgul. Kızmasınlar size!”

Paylaşımlar üzerine hastane yetkilileriyle görüşen İl Sağlık Müdürünün, gerekli uyarıları yaptığı ve acil müdahale talimatı verdiği öğrenildi.

Kaynak:www.capakcurgazetesi.com.tr

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 22:21

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

SENE 2019 VE DAHA HALA MİLLET OLARAK SUYA SABUNA DOKUNUN DİYE REKLAM YAPTIRIYORUZ.TEMİZLİĞİN NE OLDUĞUNU BİLMEYENLERİN,PİS OLANLARIN,PASAKLI OLANLARIN SAYICA ÇOK FAZLA OLDUĞU BİR TOPLUM OLMAK DA,SANIRIM DAHA HALA BAŞI ÇEKİYORUZ. SAYGILARIMLA.

Muzaffer
Muzaffer - 9 ay Önce

Iğdır Devlet Hastanesi berbat gelip yerinde görebilirsiniz yöneticilerin WC leri nasıl olsa ayrı

SIRADAKİ HABER