Hastane müdürü: "Başhekimliğin oluru var, kumpas kurdular"

Hastane morgunun hurdacılara satılması iddiasıyla gündeme gelen İznik Devlet Hastanesi'nin Müdürü Ömer Yalavuz, "Hurda morg ve diğer hurdalar için Tespit ve Bertaraf Komisyonu kuruldu. Satış için başhekimlik makamımın oluru var. Kumpas kurdular" dedi.

Hastane müdürü: "Başhekimliğin oluru var, kumpas kurdular"

Bursa'nın İznik ilçesindeki Devlet Hastanesi'nde 3 bölümden oluşan 1.5 tonluk morgun kaybolmasıyla ilgili Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Müdürü Ömer Yalavuz hakkında soruşturma başlatıldı. Teknik servis görevlileri ifadelerinde Yalavuz'un talimatı üzerine morgu hurdacıya sattıklarını söylediler.

Söz konusu iddialarla ilgili açıklama yapan Yalavuz, haberleri yalanlayarak dava açıtıklarını söyledi.

Yalavuz, "Geçtiğimiz günlerde İznik yerel basınında ve ulusal basında yer alan şahsımı ve makamımı direk hedef alan karalayıcı, asılsız, yalan haberlerden dolayı şahsım, makamım ve mensubu olduğum kurumum büyük bir yara almıştır. Yerelde hastanemiz, ulusal basında kurumumuz ciddi anlamda zedelenmiş ve önemli ölçüde yıpratılmıştır. Belgesi olmadan yapılan haberler yalan haberdir. Haberleri doğruluğunu analiz etmeden sosyal medyada servis eden yerelde üç kişi ve ulusal basındaki kuruluş hakkında İznik Cumhuriyet Başsavcılığı'na gerekli başvurular yapılarak dava açılmış, dava süreci devam etmektedir. Konu akibeti ile ilgili önümüzdeki günlerde kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır. Bununla birlikte ayrıca idari soruşturma da açılacaktır" dedi.

12 Şubat 2018 tarihinde Başhekimliğin yazılı onayı alınarak Hurda Satış Komisyonu kurulduğunu hatırlatan Yalavuz, "2015 yılında eski hastaneden yeni hastaneye taşınma esnasında getirilen hastanemiz bahçesinde boşta bulunan, hurdaya ayrılması uygun görülen, ekonomik ömrünü tamamlamış ve demirbaş kayıtları bulunmayan birçok hurda yanında, tamiri yenisinden daha pahalıya gelen ve açık bir alanda bekletilen ve hiç bir işe yaramayan paslanmış, çalışmayan 100-150 kg ağırlığındaki Morg aparatı da tüm bu hurdalar ile birlikte 12.02.2018 tarihinde Başhekimin yazılı onayı ile kurulan hurda komisyonu tarafından o günkü Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın belirlediği hurda rayiç bedel üzerinden komisyon tarafından satışı yapılmıştır. Şahsımın bu komisyonda hiçbir görevi yoktur. Kaldı ki hurdalardan gelen maddi kazanımların da nerelere harcandığı belgeleri ile mevcuttur" diye konuştu.

Ancak bir çok hastanede yapılan usul ile bu şekilde yapılan hurda satış işlemlerinin daha sonra usule uygun bulunmadığını kaydeden Yalavuz, "Sadece şahsıma ve iki personelime idari ceza verilmiştir. Tespit ve bertaraf komisyonunun Başhekimlik makamımın 'oluru' olmasına rağmen neden sadece tarafıma ceza verildiği anlaşılır gibi değildir. Kaldı ki araştırma aşamasında olan soruşturma sonucu henüz kesinleşmemiş olmasına rağmen bu konunun sosyal medyaya oradan da ulusal basına servis edilerek şahsım ve çalıştığım kurum hakkında adeta karalama kampanyası başlatılmış, adeta bir linç kumpası kurulmuştur" ifadelerini kullandı.

Kaynak:tr.sputniknews.com

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 06:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 2 ay Önce

Hastanelerde müdürler Kemal Sunal'ın filmindeki mazlum gibi. "Getirin Mazlumu bana" deyip dayak atıyorlar. Bakanlık doktor bakanlığı. Başhekim masumdur. Yanlışı, yolsuzluğu, usülsüzlüğü hep müdürler yapar ne hikmetse. Müdür yapınca hırsız olur, başhekim yapınca yanlış olmuş derler. Hastanenin tüm yükünü müdürler çekiyor. Ama bakanlık başhekimlerle kıyaslandığında adam yerine bile konmuyor. Başhekimin imzası olmadan bir iş yapılır mı. Muhtemelen müdürün boynunu koparacaklar.

Memur
Memur - 2 ay Önce

Gelen geçeni müdür yaparsanız olacağı bu. Yada ben her işi yaparım diyen herkesi yönetici yaparsanız olacağı da bu. Bir hastahanede hurdaların nasıl satılacağı bilmeyen bir kişi müdür yada Başhekim olursa olacağı bu. Usulsüzlük tabiki var. Kafana gör, yoldan geçene komisyon kurdum gelin bu hurdayı size satayım dersen, 2886 göre yada öncelik hakkı olan makine kimyaya gerekli prosetürleri yaparak vermez isen. Çekersin. Lütfen bir göreve talip olurken ben bunu yapabilirmiyim diye düşünün. Size topil yapanlar sizin adınıza yöneticik yapmayacak. Koltuklara o koltuğun hakkını verebilenler otursun. Ve herkes önce kendine bakarak yönetici olsun. Hele hele mali işlere talip olanlar. Gittikten sonra bile birgün arkanızdan bir zarf gelebilir

müdür
müdür @Memur - 1 ay Önce

yav he he siz çok biliyorsunuz ya, mevzuatten haberi olmayanlar başlamış laklakaya..

Sağlık amelesi
Sağlık amelesi - 2 ay Önce

Sayın müdür sokakta gezerken mi oturttular sizi o makama
Kıravat takardı bari insan
Niye diye sorarsan kendi makamına saygısı gereği derdim.

Bu sözleşmeli yönetici modeli hiç iyi olmadı
Nerde eskinin duruşu kibarlığı ve efendiliğiyle sahadan yetişmis idarecileri nerde şimdiki görgüsü şüpheli konuşması höd höd pazar esnafı..

döşemeci
döşemeci @Sağlık amelesi - 1 ay Önce

kusura bakmada sğırlık parayla değil, kıyafet yönetmeliğinde 15 mayıs itibarıyla kravat zorunlu değil..

Sağlıkçı
Sağlıkçı @Sağlık amelesi - 2 ay Önce

Memurluğun da idarecilerin de içine ettiniz adam diyor ki niye kravat taksın doğru takmazsın burası devlet kurumu değil Sokak Kıraatanesi sanki

samsunlu
samsunlu @Sağlık amelesi - 2 ay Önce

amele olduğun belli kıyafet yönetmeliği var niye taksın

kereviz
kereviz - 2 ay Önce

iyi para var hurda işinde

Sosyolog
Sosyolog - 2 ay Önce

Arkadaşlar boşuna yırtınmayalım başhekimin cezasını müdür çekerçünki bakanlık doktoru atıp saglık memurunu tutmaz adalet er yada geç yerini bulur ben bu müdürü Erzurum’dan tanırım adam oğlu adamdır vesselam (sen dik dur eğri belasını bulur ömerim )Mudanya’dan selamlar

liyakat..
liyakat.. - 2 ay Önce

LİYAKAT ŞART.

ALİ BEY
ALİ BEY - 2 ay Önce

Götüren götürene.nerdesin 3000 yıllık TÜRK devleti nerde............................

Sosyoloğ
Sosyoloğ - 2 ay Önce

Yorumum neden onaylanmıyor hakaretmi var


SIRADAKİ HABER