Halk Ekmek’teki maaş vurgunu iddiası!

Halk Ekmek’teki maaş vurgunu iddiası!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde skandallara her gün bir yenisi ekleniyor. Halk Ekmek üst yönetimine seçimden önce yapılan zamlar dudak uçuklattı.

personel sağlık net'i instagramda takip etmek için tıklayınız

31 Mart Yerel Seçimlerinde Mansur Yavaş’ın kazandığı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde ortaya çıkan yeni bilgiler çok konuşulacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde bu sefer de Halk Ekmek üst yönetiminin aldığı astronomik maaşları konuşuluyor. 31 Mart Yerel Seçimlerinden hemen önce artırılan maaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ı harekete geçirecek mi?

Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman’ın mart ayında maaşı net 35 bin 717 liraya, yardımcılarının maaşı da 23 bin liraya yükseltildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak çalışan Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ahmet Sarıduman'ın normalde alması gereken maaştan 24 bin TL daha fazla maaş aldığı ortaya çıkarken 31 Mart Yerel Seçimlerinden hemen önce yapılan zamlarla Genel Müdür seviyesinde görev yapan kişilerin net maaşları da 23 Bin TL’ye kadar yükseltildiği öğrenildi.

Ankara halkına ucuz ekmek verebilmek amacıyla kurulan ve vatandaşın 70 kuruşa ucuz ekmek alabilmek için kuyrukta beklediği Ankara Halk Ekmek’in üst düzey yöneticilerine verilen maaşların ödenebilmesi için her ay 221 bin 450 ekmek satması gerektiği hesaplandı.

YÖNETİCİLER GÖREVDEN ALINACAK MI?
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde kendisi aleyhine tweetler atan Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ahmet Sarıduman'ı kastederek görevden alacağını belirtmişti. Yavaş seçimler öncesi “Söz veriyoruz; işçi falan çıkartmayacağız ama görevden alacağımız insanlar var” çıkışında bulunmuştu.

Halk Ekmek yöneticilerine yapılan zamları Halk Ekmek Yönetim Kurulu belirlediği için Mansur Yavaş’ın bu konuya müdahale edemediği belirtilirken Yavaş'ın Halk Ekmek yönetimini değiştireceği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 20:23

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

GÖREVDEN ALMANIZ GEREKEN VARSA ALINIZ,İŞ'DEN ATMANIZ GEREKEN VARSA ATINIZ.BİZ SİZE BU YETKİYİ VERDİK. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER