Eski SES Başkanı CHP'li Belediye Başkanı Sağlığa Yönetici Atandı

Eski SES Başkanı CHP'li Belediye Başkanı Sağlığa Yönetici Atandı

Op.Dr. Burak Demirca’nın Başhekim olarak görevini sürdürdüğü Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak göreve atandığını belirten Dr. Ömer Faruk Mutan 1997 ile 1999 yılları arası Çanakkale İl Sağlık Müdürü olarak da görev yapmıştı.

1960 Konya doğumlu Dr.Ömer Faruk Mutan babasının memur olması nedeni ile ilkokulu çeşitli illerde okuyup en son Çan İlkokulu’ndan mezun oldu. Ortaokulu Çan’da bitirdi. 1975 yılından itibaren Kepez’e, babasının emekli olması nedeni ile yerleşti ve liseyi Çanakkale’de bitirdi. Eskişehir Tıp Fakültesi mezunu Mutan 1986 yılında Hekimlik görevine başlayarak çeşitli il ve ilçelerde çalıştı. 1992 yılında Çanakkale Kepez Sağlık Ocağına atandı ve 1997 ile 1999 yılları arası Çanakkale İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptı.

Kepez’de 1999-2004 tarihleri arasında Demokratik Sol Partiden Belediye Başkanlığı yaptı. 2005-2009 Yılları arasında ise SES (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası) Şube Başkanlığı görevinde yer aldı.

2009 Yerel Seçimlerinde Çanakkale Kepez’de Cumhuriyet Halk Partisinden aday olan Mutan, 3 dönem belediye başkanı olarak görev yaptı. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığını da koyan Mutan hizmetlerine hekim olarak devam edecek

//www.istecanakkalegazetesi.com/

https://canakkalegundem.net/

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 15:05

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

NE VAR Kİ BUNDA. GAYET NORMAL,YETER Kİ KİŞİ LİYAKATLİ OLSUN. SAYGILARIMLA.

Dursun CENGİZ
Dursun CENGİZ - 11 ay Önce

İsabetli olmuş.Sağlıktaki sıkıntılara hakim.Yararlı olacağına inancım tamdır. Kendisine başarılar dilerim.

Memet
Memet - 11 ay Önce

Eski Ses değil, Ses eski başkanı....

SIRADAKİ HABER