En çok ameliyat yapan cerrah ameliyathanesi bulunmayan Devlet Hastanesine görevlendirildi

Ordu'da, en çok ameliyat yapan, en çok hasta bakan doktorun, ameliyathanesi dahi bulunmayan Kumru Devlet Hastanesine görevlendirildiği iddia edildi.

En çok ameliyat yapan cerrah ameliyathanesi  bulunmayan Devlet Hastanesine görevlendirildi

Ordu Devlet Hastanesinde görevli genel cerrahi doktoru Çağlar Yıldırım, il müdürlüğüyle yaşadığı tartışma sonrasında, ameliyathanesi dahi olmadığı belirtilen Kumru Devlet Hastanesine görevlendirildi. İlde 10 yıla yakın bir süredir görev yapan Çağlar Yıldırım'ın başka bir hastaneye görevlendirilmesi sonrasında, endoskopi randevularının 12 aya kadar uzayabileceği ifade ediliyor.

Diğer taraftan, Ordu Eğitim Araştırma Hastanesinin tek çocuk cerrahı olan Uzman Doktor Ali Onur Kaya da geçen Cuma günü görevinden ayrıldı. Ordu Hayat gazetesine bir değerlendirme yapan Dr. Kaya "Mecburi hizmet ile Ordu'ya gelip 10 yıl kalan, benim gibi biri de istifa edip gidiyorsa birilerinin oturup düşünmesi gerekiyor" dedi.

Kaynak:Memurlar Net

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

YETKİLİLERDEN DOYURUCU BİR AÇIKLAMA GELMESİNİ BEKLERİZ. SAYGILARIMLA.

sağlıkçı
sağlıkçı - 11 ay Önce

Gerçekten yazık, olan vatandaşa oluyor. Allahım doğruları gören kalpler ve gözleri olan insanlar ile karşılaşalım .

gÜRCİ
gÜRCİ - 11 ay Önce

En çalışan doktor mu? Tanısaydınız bu haberi hemen kaldırırdınız...

Miras Devlet
Miras Devlet - 11 ay Önce

Kimse devletten üstün değildir, memur görevini ve yerini bilecek . Çok is yapmak her işi doğru yaptığını göstermez . Görevini başında bir memurun il sağlık müdürlüğü ile ne sıkıntısı olabilir? Buda düşünülmeli, devletin adamı bitmez bugün ali gider yarin veli gelir. Kimse kendini bulunmaz hint kumaşı sanmamalı.

SIRADAKİ HABER