Diş Hastanesinde yetkisiz kişilerin hasta baktığı ve muayene karşılığı ücret aldığı iddası

Çarşamba Diş Hastanesinde yetkisiz kişilerin hasta baktığı ve muayene karşılığı ücret aldığı iddaa edildi.

Diş Hastanesinde yetkisiz kişilerin hasta baktığı ve muayene karşılığı ücret aldığı iddası

Hastanede görevi diş hekimlerinin verdiği protezleri labaratuvar ortamında yaparak teslim etmek olan Diş Teknisyeni K. Y.’ın doktor gibi hareket ederek gizli gizli hasta kabul ettiği, muayene ve diş yaparak bazı hastalardan ücret aldığı iddia edildi.

HASTANE YÖNETİMİ SESSİZ

Diş Teknisyeni K. Y.'nin N.Ş adlı hastaya 800 lira karşılığında diş yaptığı, hastanın dişlerden memnun kalmaması sonucu labaratuvarda alt protezi teknisyene geri verip 250 lirasını iade aldığı iddaa edildi. Teknisyen K. Y.’ın hasta muayene ederken çekilen fotoğrafları da olduğu iddia edilirken, Çarşamba Diş Hastanesi yönetimi konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Bir diğer iddiaya göre, hastane yönetimi bu olayı öğrenmesine rağmen K.Y.'ya yasal işlem yapmadı ve söz konusu teknisyen R.D., C.A., Z.Ş. isimli hastalara da tedavi uygulayarak aynı şekilde para aldı. Bu iddialar karşında hastane yönetiminin ve İl Sağlık Müdürlüğünün olayla ilgili araştırma yapıp yapmayacağı merak edilirken, iddiaların odağındaki teknisyen görevine devam ediyor.

Kaynak:akasyam haber/habergazetesicom

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 15:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslı
Aslı - 2 ay Önce

İşportacı yönetim ve sonuçları.izlemeye devam

SELİMCAN
SELİMCAN - 1 ay Önce

NERDEYSE ARTIK BU TÜR HABERLERİ NORMAL KARŞILAR OLDUK. ADAMA BAKSANIZA İŞ YERİNİ HASAN AMCANIN DÜKKANI ZANNETMİŞ:))))) SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER