Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hatalarımızı tamir edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hatalarımızı tamir edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlere yoğun bir ekonomik saldırı altında girildiğini ve projelerin yarışmadığını belirterek "Dedikodulara ve fitne girişimlerine kulağımızı kapatacağız. Kulağımızı milletin sesine vereceğiz" dedi.

Erdoğan, önceki gün İstanbul milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantısında yerel seçim sonuçlarını ve ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Hem 31 Mart öncesi dönemde hem de 23 Haziran sürecinde Türkiye'ye yönelik ekonomik saldırılar olduğuna, seçimlerin de bu şartlar altında yapıldığına dikkat çeken Erdoğan, projelerin yarışmadığını belirti. Erdoğan şöyle konuştu:

HİZMETLER YARIŞMADI!

Vatandaş, AK Parti'nin belediye hizmetlerinden memnundu. Bunu İstanbul'un ilçelerinde bize verdiği oylardan da anlıyoruz. Ama büyükşehirde bize oy vermediyse bunun analizini çok iyi yapmamız gerekiyor. Bu seçim bir yerel seçimdi. Ancak başta İstanbul olmak üzere birçok yerde hizmetler yarışmadı. Hizmetler ve projeler yarışsaydı daha farklı sonuçlar çıkardı. Buna rağmen İstanbul dahil seçiminin kazananı tartışmasız AK Parti'dir. Ama özellikle İstanbul'da vatandaş bize bir mesaj vermiştir. İstanbul'u kaybettiysek bunun sorumlusu millet değildir. Hata varsa bunu kendimizde arayacağız, gereğini yapacağız. Hatalarımızı tamir edeceğiz. Önümüze bakacağız. Seçimlere hangi şartlarda gittiğimiz herkesin malumu. Yoğun bir ekonomik saldırı oldu. Pazarda, markette mevsimsel şartlar nedeniyle fiyatların yüksek olmasını muhalefet de çok iyi kullandı.

FAİZ SARMALINDAN KURTULACAĞIZ

Yaşanan tüm ekonomik saldırılara rağmen yakın zamanda ekonomide çok iyi gelişmeler olacak. Enflasyon düşüş trendine girdi, daha da düşecek. Vatandaşı rahatlatmak bizim görevimiz. Bunun için öncelikle ülkeyi ve vatandaşı faiz sarmalından kurtarmalıyız. Bundan sonra en önemli işimiz faizle mücadele olacak. Faizleri düşürmek için elimizden geleni yapacağız.

KULAĞIMIZ VATANDAŞTA

2023 seçimlerine kadar geçecek 4 yıllık süreçte projelerimizi hayata geçirip, kulağımızı vatandaşa vereceğiz. Dedikodulara ve fitne girişimlerine kulağımızı kapatacağız. Hedefe kilitlenip önümüze bakacağız.

Yücel Kayaoğlu

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 09:41

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
kamu yönetimi
kamu yönetimi - 12 ay Önce

Kamu yönetimi kurumlar eliyle olmakta,kurumların yıpranması ekonominizi,yargınızı tüm sistemi zincirleme etkilemektedir.Eskiden bürokratik oligarşi vardı şimdi ise özellikle taşrada tabiri caizse mevzuattan bihaber yöneticeler.Sağlıkta yapılan yönetici atamaları buna güzel bir örnek olur galiba.

SELİMCAN
SELİMCAN - 12 ay Önce

YOLUNUZ AÇIK OLDU. SAYGILARIMLA.

ADALETSİZ DÖNER SERMAYE YÖNETMELİĞİ
ADALETSİZ DÖNER SERMAYE YÖNETMELİĞİ - 12 ay Önce

SAYIN BAKANIM DÖNER SERMAYE SİSTEMİ ACİLEN DEĞİŞMESİ GEREKİR PERSONEL AYNI İŞİ YAPIYOR FARKLI ORANLARDA DÖNER ALIYOR YADA HASAN ALIYOR,FATMA ALAMIYOR OKUL DURUMU , HİZMET SÜRESİ SINIF FARKLILIKLARI TEKRAR BELİRLİ KRİTERLER OLMASI LAZIM.SAĞLIK BAKANLIĞININ DÜZELTMEYE ÇALIŞMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR KONUDUR DÖNER SERMAYE SAYIN BAKANIM BEKLİYORUZ.BİRİLERİ ALIP ,BİRİLERİ ALAMIYORSA BURADA HUKUKSUZLUK VARDIR ADALET İSTİYORUZ.

Tüldenim lee
Tüldenim lee - 12 ay Önce

Avrupa eksi faizde iken dolar fırladımi hayır devletimiz faizleri yüzde 1 lere acilen düşürmesi dokar alım satım vergisi olmalı tüm ihalelerde tl oldumu dolar çakılır kalır yerinde turkiyede acilen kiralar durulmeli türkiyenin en önemli 4 problemi vardır 1 çisi yüksek faiz faiz düşerse 70 milyar dolar bütçeye kalır yani 350 katrilyon cebimizde kalır 2 çisi kiralar aldı başını gidiyor el insaf acilen kiralar durulmeli çok eleman çalıştıran usyerlerie devlet kira detegi yapmalı üst limit uygulamasına geçmeli 3 sorun aile hekimliği ve sağlıkta performansa dayalı ek ödeme sistemi acilen iptal edilmeli dünyanın hiçbir ülkesinde bu derece sağlıkta sistem yok aşırı israf 4 cusu kamuda çok başlı maaş sistemi ve yolluk sistemi değişmeli tek tip mass olmalı diğer sorunların çözümünde ise yapılacak en önemli işlerden biri üreticilere devlet ürün bazlı tesvige geçip memurlara yılın 12 ayı ucuz yiyecek malzemesi verilmeli ayrıca şu köşe yazarları artık boş konusmamali

SIRADAKİ HABER