Baya Becerikli ! Hem Kan Aldı Hem Telefonla Oynadı

Baya Becerikli ! Hem Kan Aldı Hem Telefonla Oynadı

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin kan alma bölümünde çekilen fotoğraf korkuttu. Bir hemşirenin hastadan kal aldığı esnada telefonuyla mesajlaşması tartışma yarattı.

Y.B isimli vatandaş Ö.B isimli çocuğuyla gerekli kontrollerini yaptırmak üzere İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Doktorunun kan tahlili istemesi üzerine ise kan alma bölümüne giden vatandaşlar, hemşirenin kan alma esnasında sergilediği tavır karşısında şoke oldular.

Olayı Yurt gazetesinden Uğur Can Biçer'e anlatan hasta mağdur Y.B, kan vermek için kan alma bölümüne çocuğuyla beraber gittiklerini belirterek, "Hemşirenin kısa bir süre telefonla mesajlaşmasını içeride bekledik. Hemşire telefonunu bırakıp kan almak için iğneyi hazırlarken bir gözü telefonundaydı. Sol eliyle kolumdan kan alırken sağ eliyle telefonunu eline aldı, ikinci tüpte de aynı davranışı sergiledi. Çocuğum bana ses etme şeklinde işaret etti. Hemşireye söylemedim ama çocuğum hemşirenin o anki fotoğraflarını çekti. İçerdeki diğer hastalar da görüntü karşısında şoke oldu" ifadelerini kullandı.
MESAJLAŞMAYA DEVAM ETTİ

Fotoğrafı kayda alan Ö.B ise, doktorun annesinden kan tahlili istemesi üzerine kan verme alanına gittiklerini ifade ederek, "Sıra geldiğinde kan vermek için içeri girdik. Annem kan vermek için kolunu hazırlarken hemşire cep telefonuyla ilgileniyordu. Şok olduk. Sol eliyle kan alırken sağ eliyle telefonda mesajlaşmaya devam etti. Ben de bu anı ses etmeden cep telefonumla kayıt altına aldım" dedi.

Hem içerideki hastaların huzurunu bozmamak için, hem de o sırada hemşirenin dengesini bozarak bir sakatlık çıkmasından korktuğu için ses çıkarmadığını söyleyen Ö.B, "İçeriden çıktığımızda kan kayıt kısmındaki personellere çektiğim fotoğrafları gösterdim. Bana şaşkınlıkla üzücü bir durum olduğunu belirttiler. Kan alma bölümünde kan tüplerini toplayan bir kadın personel de hemşirenin hep böyle umursamaz davrandığını, insanların sürekli rahatsız olduğunu bana belirtti" diye konuştu. Vatandaşlar, konuya dair hastane yönetimine ve gerekli mercilere şikâyetçi olacaklarını da belirttiler.

Konuya dair görüşlerine başvurulan Uzman doktorlar ise, sağlık personelinin telefonla uğraşmasının yasak olduğunu vurgularken, sağlık personelinin hastanın önünde eğilir pozisyonda tüm dikkatini hastaya vermesi gerektiğini ifade etti. Hemşirenin herhangi bir konsantrasyon kaybında hastaya zarar verebileceğini kaydenen doktorlar, kullanılan eldivenlerle telefona dokunmanın da yanlışlığına dikkat çektiler.

Odatv.com

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 14:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hassan
Hassan - 2 ay Önce

Bu ne biçim haber,ortada bir mağdurmu var,yada sıra bekleyenden kanmı alınmamış.laf olsun diye haber yapmayın.İNsan sağlılğı ile bir ihmalde yok .yok başka bir.sektörde böyle çalışanını karalamak sadece sağlıkta var..çok ayıp

Mir polat
Mir polat - 2 ay Önce

Hastanelerdeki personellerin lakayt tavırlarına bir düzenleme getirilmeli. Hastanelerde birim şefleri olmalı çalışanlara performans sistemi getirilmeli. Çok başıboşluk var

Hemşire
Hemşire - 2 ay Önce

Bu yapılan doğru demiyorum ama insanlar dışarda araba kullanırken mesajlaşıyor, kendinin ve etraftakilerin canını hiçe sayıyor, onlar haber olmuyor da bu mu yani haber.

hadi ordan
hadi ordan - 2 ay Önce

izinsiz görüntü almak suçtur. Fotoğrafı çeken kişi hakkında soruşturma açılmalı.

bu duruma
bu duruma - 2 ay Önce

Sağlık şu anda o kadar kötü durumdaki hep sağlıkcılar darp edildi diye haberler yapılıyor bir hastaların böyle kişilerin karşısında düştüğü durumu araştırsalar

vesselam
vesselam - 2 ay Önce

çiğköfteye limon sıkarken bağırsa alkışlarsınız

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 ay Önce

gerçekten yazık.. vatandaş bu konularda haklı.. mağdur olmaması olmayacağı anlamına gelmez.. hasta şikayet ettimi ondan sonra yok şikayet ediyor falan filan.. böyle bir şey kimin başına gelse tepki gösterir..

1nursev
1nursev - 2 ay Önce

Önlem almak için illaki bir insanın canımı yanmalı. Bu tip umursamaz insanların sağlık hizmetlerinde yeri olmamalı. Hizmet işi gönül işidir. Böyle sorumsuz yüz karalarının buralarda çalışmamaları gerekli bence. Hemşireliği hakkıyla yapacak insanlar gelmeli. Liyakat sahibi!!!!!

SIRADAKİ HABER