Bakan KOCA neden hedef alındı? Hakan Çelik yazdı

Bakan KOCA neden hedef alındı? Hakan Çelik yazdı

Posta gazetesi yazarı Hakan Çelik, başarılı kabine üyelerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın neden hedef alındığını köşesinde yazdı.
Cumhurbaşkanlığı hükümeti sisteminde başarılı işlere imza atan Dr. Fahrettin Koca, kurucusu olduğu Medipol Hastaneleri ve eğitim kurumları üzerinden hedef tahtasına oturtuluyor. 

AK Parti'nin en iddialı olduğu sağlık sistemindeki hizmetleri devam ettiren isim olan Koca'ya yönelik tepkiler, Posta yazarı Hakan Çelik'in gündeminde.

TCDD Ankara Tren garı binasının Medipol Ankara Üniversitesi’ne verildiği iddiasının gerçek olmadığını hatırlatan Çelik, Ana gar binasının TCDD’nin mülkiyetinde kalmaya devam edeceğine dikkat çekti.

Ek bina ve misafirhanesi eğitim amaçlı olarak üniversite tarafından değerlendirileceğini belirten yazar, tartışmalara açıklık getirdiği yazısına şöyle devam etti:

"Atatürk Orman Çiftliği’nden (AOÇ) 550 bin metrekare yerin Medipol Üniversitesi’nin kurucusu TEBA’ya verildiği iddiası da asılsız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, söz konusu yerin AOÇ’de olmadığını, zaten mülkiyetinin de Hazine’de olduğuna dair bir açıklama yaptı.

Üzerinde en fazla durduğu konu yerlileşme ve millileşme 

Bakan Koca’nın göreve geldiği ilk günden bu yana üzerinde en fazla durduğu konulardan biri yerlileşme ve millileşme oldu. Örneğin sadece görüntüleme cihazlarının yerlileşmesiyle kamu maliyesine 10 yılda yaklaşık 6 milyarlık katkı hedefleniyor.

Türkiye’nin bu alana ciddi konsantre olmasına uluslararası ilaç şirketleri de duyarsız kalmadı. Geçtiğimiz günlerde ABD’nin saygın şirketlerinden Gilead Sciences Türkiye’de AIDS ve Hepatit ilaçlarının üretimi konusunda yerli ortağı Pharmactive ile birlikte önemli bir yatırım kararı almıştı.

Koca'nın yeni hamleleri

Sağlık Bakanlığı önümüzdeki günlerde sigara ile mücadele konusunda önemli bazı yeni adımlar atacak. Antibiyotik tasarrufu, organ nakillerinin yaygınlaştırılması ve sağlık turizminde Türkiye’nin öne çıkarılması diğer öncelikli başlıklar arasında.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 11:19

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkcı
Sağlıkcı - 4 ay Önce

Hiç bir şey yapmayan tek sağlık bakanı oldu tebrikler

Hayat uzmanı
Hayat uzmanı - 4 ay Önce

Gülüyorum sadece yorumsuz...

Hayat uzmanı
Hayat uzmanı @Hayat uzmanı - 4 ay Önce

Sanırım hakan çelik bizden iyi biliyor da yorum yapıyor

SELİMCAN
SELİMCAN - 4 ay Önce

ŞAYET BÖYLE BİR DURUM ÇİN VEYA JAPONYA'DA OLSA,MEYDANA ÇIKIP HALKININ ÖNÜNDE EĞİLEREK ÖZÜR DİLERDİ VE SONRA DA HARAKİRİ YAPARDI.HATIRLAYINIZ KÖPRÜ YAPILIRKEN ÇELİK HALATIN KOPMASI SONUCU İNTİHAR EDEN JAPON MÜHENDİSİ. ŞAYET BÖYLE BİR DURUM AVRUPA'DA OLSA,BAKANI MEYDANI DAR EDERLERDİ. ALMANYA CUMHURBAŞKANININ EV ALMAK İÇİN ARKADAŞINDAN BORÇ PARA İSTEYİP,SONRA BUNUN GÜN YÜZÜNE ÇIKMASINDAN DOLAYI,İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALDIĞINI. SAYGILARIMLA.

Sevda aydın
Sevda aydın - 4 ay Önce

Bende gülüyorum adam geldiği günden beri ne yaptı ya bakanlık resmen battı çöktü nerde recep akdağ zamanı nerde bunlar bakanlık bitti gitti

Rezerve
Rezerve - 4 ay Önce

Sipariş yazı...Bakan tam olarak Hangi alanda başarılı olmuş ki hedef alınsın ? Hangi cihazı,ilacı,aşıyı yerli üretebilmiş ? Sağlık giderlerini tam olarak ne kadar düşürmüş (!) yada artırmış ? Makamda onu bunu ağırlamak dışında bir icraat görmedim ben.Arazi tahsisleri ise ayrı bir konu Medipol Üniversitesinin Dev Kavacık kampüsünün kurulu olduğu arazi kimden ne zaman alındı? ne kadar ödendi? Eğer kamu yararı var ise yıllık öğrenim ücretlerinin 45-70 bin tl olduğu özel üniversitenin ücretleri nereye gidiyor?

Hedef mi alınmış?
Hedef mi alınmış? - 4 ay Önce

Sayın Bakanımız neden hedef alınsın ki? Çok saçma. Olan durumlar medyaya yansımış. Varsa yanlış haber kanıtlanırsa tekzip yayınlanır. İcraat yok bişey yok. Sonrada hedef şaşırtmaca.

vefa
vefa - 4 ay Önce

bu bakan başarılıysa sağlıkla alakamız yok!! en başarısız bakan bence

Murat
Murat - 4 ay Önce

"Recep Tayyip Erdoğan medya tarafından üstüne gidilen hiç bir Bakanı yemedi.Sağlık Bakanı bunun farkında ve asılsız iddialarla gündemde kalacak Bakan olarak devam etmek istemektedir" deniliyor.Nasıl bir ülkeyiz düşünün


SIRADAKİ HABER