Bakan KOCA Canlı Yayında / Tıkla İzle

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Sağlık Bakanı Koca, "Sağlık turizmini Türkiye'de markalaştırmak istiyoruz, süreç başladı. Önümüzdeki 1-2 ay içinde büyük bir lansman yapılacak." dedi.

"Hava ambulansını vatandaşına ücretsiz sunan bir ülkeyiz" 

Hava ambulansı konusunda son derece ileri bir noktada olunduğunu belirten Koca, "Dünyada vatandaşına bu anlamda ücret almadan hizmet sunan bir ülkeyiz." diye konuştu.

"Geçen yıl 5 bin 600 kalp ve böbrek nakli yapıldı"

Sağlık Bakanı Koca, "Organ naklinde çok önemli mesafe aldık. Geçen yıl yapılan kalp ve böbrek nakli sayısı 5 bin 600'e ulaştı." ifadesini kullandı.

"Aşıda dışa bağımlılığı 5 yıl içinde bitirmek istiyoruz"

Bakan Koca, aşıda önümüzdeki 5 yıllık süreçte dışa bağımlılığı bitirmek istediklerini dile getirdi.

Koca, basamaklandırma genelgesine ilişkin, "Özel sektör nasılsa Ankara Medipol Üniversitesi de planlamaya tabi, hiçbir şekilde istediği gibi bir şey yapamaz." ifadesini kullandı.

Bakan Koca, genelgeyle ilgili eleştirilere de değinerek şunları kaydetti:

"Vakıf şemsiyesiyle, afiliasyon şemsiyesiyle bunu delen uygulamaya son verildi. Bunu yapan, vakıf kültüründen, vakıf üniversitesi kimliği üzerinden gelen bendim. Bu son derece yakışıksız. Kabul edilebilir bir durum değil."

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 11:00

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 4 ay Önce

SAYIN BAKANIM;SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SİZDEN ENBÜYÜK BEKLENTİSİ,EMEKLİLİK HALİNDE SABİT EK ÖDEMELERİN MAAŞLARA İLAVESİ,VE ADİL BİR DÖNER SERMAYE DAĞITIMIDIR.ŞAYET BUNLARI BAŞARIRSANIZ,EFSANE BAKAN OLURSUNUZ. SAYGILARIML.A.

oğuz
oğuz - 4 ay Önce

hiç merak etmiyorum ,çünkü göreve geldiğinden beri personeliyle ilgilitek bir laf etmeyen tek bakan!!'!ne olacak halimiz şu an en düşük memur grubundayız,oysa ki mesleğe başladığımda polis ,öğretmen den gelirimiz çok çok iyiydi ama şu an en acınacak mesleğe dönüştü!!peki sonuç :kimin uğrunda !!sendikalar zaten suçlunun başında ,mesleğimizin içinde sendikacılar sırf koltuk uğrunda,bilmem sağlıkçıkan ağlıyor ama duyan yok!!

KANAT KEÇE
KANAT KEÇE - 4 ay Önce

ya arkadaşım bir kerede çalışan için bişeyler söyleyin döner sermayeleri nerede 2 yıldır alamiyoruz

Sultan
Sultan - 4 ay Önce

Persinelin ozluk haklari konusundada sayili ulkeler arasina girebilseniz ne alaaa

MEHMET 02
MEHMET 02 - 4 ay Önce

ON DÖRT YIL OLDU
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On dört yıl oldu bir gelişme yok

SAĞLIK
SAĞLIK - 4 ay Önce

PERSONEL İLE İLGİLİ YAPILAN BİR DÜZENLEME GÖSTERSİN KENDİLERİ NERDE YOK.OZAMAN NİYE BAKAN OLDUN KENDİNİ SORGULA DİYECEMDE BENİMKİSİ İŞ İŞTE.

Hms
Hms - 4 ay Önce

Mersin il müdürü degisikligini dort gozle bekliyoruz Sayın bakanim

SIRADAKİ HABER