Bahçeli'den 'Erken seçim' açıklaması

Bahçeli'den 'Erken seçim' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Türkiye'de erken seçime ihtiyaç yoktur. Böyle bir seçimi düşünmek, terörle mücadeleyi aksatmak demektir, güneyimizdeki terör devletinin kurulmasını teşvik etmek demektir, PKK/PYD'ye yeniden cesaret vermek demektir, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak demektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkiye'de erken seçime ihtiyaç olmadığını belirterek, "Böyle bir seçimi düşünmek, terörle mücadeleyi aksatmak, güneyimizdeki terör devletinin kurulmasını teşvik etmek demektir." dedi.

Gazi Merkez Camisi'nde bayram namazını kılan Bahçeli, ardından bir grup partiliyle MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in Beştepe'deki kabrini ziyaret etti.

Türkeş'in kabrine kırmızı karanfil bırakıp dua eden Bahçeli, daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu.

İki bayram arasında, Türkiye'deki siyasi, sosyal ve ekonomik olayların analizinin yapılmasında yarar olduğunu dile getiren Bahçeli, "İki bayram arası derken, 4 Haziran 2019 ile 11 Ağustos 2019'u kast ediyorum. Bu süreçte seçim yenilemeleri oldu, terörle mücadele kesintisiz devam ettirildi. Ekonomik yönde politikalar tartışılır konuma getirilmek istendi. Bütün bunlara rağmen bayrama Allah'ın himmetiyle ulaşmış olduk." diye konuştu.

Türkiye'nin sosyal ve ekonomik sorunlarını çözecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kararlı duruşuyla birçok reformun yapılması sürecine girildiğini ifade eden Bahçeli, 1 Ekim'de Meclis'in açılmasıyla yargı reformunun yanı sıra TBMM İç Tüzüğü değişikliğinin gündeme geleceğini kaydetti.

Türkiye'de artık 2023 hedeflerine yönelik bir sürecin başlatılacağı konusunda iyimser olduğunu dile getiren Bahçeli, bazı televizyon programlarında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmaları üzerinden erken seçimin konuşulduğunu hatırlattı.

Bahçeli erken seçimin ihtiyaç olmadığını belirterek, "Böyle bir seçimi düşünmek, terörle mücadeleyi aksatmak demektir, güneyimizdeki terör devletinin kurulmasını teşvik etmek demektir, PKK/PYD'ye yeniden cesaret vermek demektir ve FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak demektir. Türkiye'de seçime ihtiyaç yok. Terörün kökünü kazıyacak, sosyal ve ekonomik sorunları çözebilecek güçlü bir idari yapının sürekliliğine ihtiyaç vardır." değerlendirmesini yaptı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. İnşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini ekleyeceğiz." sözlerini hatırlatarak, Fırat'ın doğusuna yönelik bu ay içinde bir operasyon yapılıp yapılmayacağına ilişkin sorusu üzerine, ağustos ayının zafer ayı olduğunu kaydetti.

Bahçeli, " Zafer de süreklilik kazanan, her zaman yenilenmesi gereken değerli bir kavramdır. Allah bu milleti zaferden yoksun bırakmasın." ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli, MHP'nin geleneksel hale getirdiği bu yılki bayramlaşma programını yarın saat 14.00'te yapacaklarını söyledi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 13 ay Önce

UMARIM YANILIRIM AMMA,2020'NİN KASIM AYINDA VEYA EN GEÇ,2021!İN İLKBAHAR'IN DA BİR GENEL SEÇİMİN OLACAĞINI TAHMİN EDİYORUM. SAYGILARIMLA.

SAYIN GENEL BAŞKANIM BİZLER HAK HUKUK VE ADALET İSTİYORUZ.
SAYIN GENEL BAŞKANIM BİZLER HAK HUKUK VE ADALET İSTİYORUZ. - 13 ay Önce

SAĞLIKTA 2351 VHKİ 7 YILDIR SINAV KAZANDI ATANMADI.7 YIL 14 BAYRAM GEÇTİ İLK OKUL MEZUNU İTFAİYE ERLERİ KIZILAYDAN GEÇEN İŞÇİMİ MEMURMU BELLİ OLMAYAN ÇALIŞANLAR SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.EN SONDA SAYIN ADALET BAKANIMIZ MÜBAŞİRLERİ BİR KARARNAMEYLE SINAVSIZ SINIF ATLATTI BU NE KADAR ADALETLİ BİR UYGULAMA TAKTİRİ SİZE BIRAKALIM.BİZLERİN SUÇU SINAV KAZANMAKMIYDI.BAYRAMINIZI KUTLAR SAYGILAR SUNARIM.ALLAHA EMANET OLUNUZ.

2351  KİŞİ SINAV KAZANDI ATANMADI.
2351 KİŞİ SINAV KAZANDI ATANMADI. - 13 ay Önce

SAYIN GENEL BAŞKANIM BİZ SAĞLIKTA 2351 KİŞİ VHKİ SINAVINI KAZANMIŞKEN ATANMADIK AMA DİĞER KURUMLARDA İTFAİYE ERLERİ,KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇENLER VE EN SONDA ADALET BAKANIMIZ SAĞ OLSUN MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI.BİZLER 7 YILDIR HAKKIMIZ OLAN KADROLARA KAVUŞAMADIK.SAYGILARIMLA HAYIRLI BAYRAMLAR.

HAYIRLI BAYRAMLAR
HAYIRLI BAYRAMLAR - 13 ay Önce

SAYIN EDİTÖR İKİ YORUMUMDAN BİRİNİ BİLE YAYINLAMADINIZ.BİZLER MAĞDURUZ HAKKI GASP EDİLEN 2351 VHKİ ADINA YAZMIŞ BULUNMAKTAYIM.SINAV KAZANMAK BU ÜLKEDE SUÇMU.

Yahyalı
Yahyalı @HAYIRLI BAYRAMLAR - 13 ay Önce

Keşke bunu da yayinlamasalarmiş

SIRADAKİ HABER