ASM Bahçesine sebze eken doktor şikayet edildi

Kamu Denetçiliği Kurumuna yılın ilk 5 ayında 9 bin 500 şikayet başvurusu yapıldı. Aile Sağlığı Merkezinin bahçesine domates eken aile hekimi de şikayet konusu oldu.

ASM Bahçesine sebze eken doktor şikayet edildi

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), yılın ilk 5 ayında vatandaştan 9 bin 500 şikayet başvurusu alındığını söyledi. Açıklamada, bazı ilginç başvurulara da yer verildi.

Ankara'dan KDK'ye ulaşan bir vatandaş mahallesindeki Aile Sağlığı Merkezi (ASM) hekiminin kurum bahçesine domates, salatalık ekmesini şikayet etti. Vatandaş başvurusunda, ASM'ye komşu olduğunu, ekilen bostandan rahatsızlık duyduğunu, domates ve salatalıkların yetiştikçe zehirli hayvan ve haşerelerin hatta yılanların dikkatini çekeceğini iddia etti.

Başvuran kişi, duruma müdahale edilmesi ve yeni yeşermeye başlayan bostanın acilen iptal edilmesi talebiyle KDK'ye başvurdu.

TEMKİN VAKİTLERİ YENİDEN UYGULAMAYA KONULSUN

Ombudsman'a Samsun'dan ulaşan bir kişi, 1983'te namaz takviminden kaldırılan temkin vakitlerinin yeniden uygulanmaya başlanmasını talep etti. Başvurucu, 150 yıl boyunca ecdadın şehrin coğrafik yapısı, atmosfer şartları, genişlik durumu gibi koşullar göz önüne alınarak vaktin temkini yaptıklarını söyledi.

Başvuruda 1983'ten beri namaz vakitlerinin temkinsiz hazırlandığını bunun da vaktin dışında ibadet yapılmasına sebebiyet vereceğini ifade etti. Temkin vaktinin kaldırılma sebebini soran ve konunun araştırılmasının istendiği başvuru, incelenmeye alındı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 7 ay Önce

şikayet eden vatandaşa sesleniyorum; asm ler artık özel klinik gibi çalışıyor, yani orası doktorun dükkanı, kirasını veriyor, elektrik suyunu ödüyor.

hemşire
hemşire - 7 ay Önce

Bu ilginç komşu gidip marsta yaşasın ya.Orada hiç ot yok

Hemşire
Hemşire - 7 ay Önce

Artık halk da şaşırdı sağlıkçılari nasıl şikayet etsek diye düşünür oldular

Sağlık eri
Sağlık eri - 7 ay Önce

Ne var domates ektiyse.

deser
deser - 7 ay Önce

aile hekimi oraya kira ödüyor. su parasını kendi ödüyor.
istediğini yapar.

TUHAF!..
TUHAF!.. - 7 ay Önce

NASIL İNSANLAR VAR. HAYRETLER İÇERİSİNDE KALIYORUZ. ACABA DAHA NELER GÖRECEĞİZ. VE DÜŞÜNÜN BU BEYİNSİZ HASET NİFAK TOHUMUNADA HİZMET VERİYOR DOKTORUMUZ. YILMAYIN SN. HEKİM TOPRAKLARIMIZI EKİP DİKMEDİĞİMİZDEN ÜRETİM DNA MIZA TERS GELMEYE BAŞLADI. HERKES HAZIRA ALIŞTI.

Kartal
Kartal - 7 ay Önce

Aile hekimi hıyar ekmeseymiş, yan tarafında varmış zaten. Domates yeterliydi kanımca

Mehmet
Mehmet - 7 ay Önce

Orası kimsenin babasının çiftliği değil arkadaş çok yanlış bir durum. Oldu olacak pazarlamasını da yapıversin orada.


SIRADAKİ HABER