Asistan Hekimler İçin Yargıdan Önemli Karar

Asistan Hekimler İçin Yargıdan Önemli Karar

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan Sağlık-Sen üyesi bir asistan hekimin, aldığı uzmanlık eğitimi dışında başka serviste nöbet tutmasına yargı dur dedi.

Sağlık-Sen’in, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan üyesi adına açtığı davada mahkeme, asistan hekime uzmanlık eğitimi dışında bir başka bölümde nöbet tutturulamayacağına hükmetti.

Kararı değerlendiren Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, uzmanlık eğitimlerini sürdüren asistan hekimlerle ilgili nöbet düzenlemelerinin ‘Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği’nce düzenlendiğini belirtti. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan asistan hekimlere uzmanlık eğitimi dışında nöbet yazılmasının yönetmeliğe aykırı olduğunu söyleyen Durmuş, mahkemenin verdiği kararla bu yanlışın önüne geçildiğini ifade etti. Durmuş, bu kararın uzmanlık eğitimi alan tüm asistan hekimler için emsal teşkil ettiğini de söyledi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

ASLINDA NÖBET TUTTURULMASI DA ÇOK ANORMAL DEĞİL. ÇÜNKÜ ACİLLERDE NÖBET ESNASINDA ÇOK DEĞİŞİK HASTALIK MÜRACAATLARIYLA BAŞBAŞA KALINIYOR.BİR YÖNÜYLE DE BU MAHKEME KARARININDA DOĞRU OLDUĞU BİR GERÇEKTİR. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER