Arınç: İmamoğlu 'lanet olsun sizin desteğinize' diyemiyor

Arınç: İmamoğlu 'lanet olsun sizin desteğinize' diyemiyor

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti'nin adayının 23 Haziran seçimlerinde 3-5 puan farkla kazanacağını belirterek İmamoğlu'nu eleştirdi. Arınç, PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinin Ekrem İmamoğlu'na destek vereceklerine dair sözleriyle ilgili olarak ise "Burada İmamoğlu ve partisine bir görev düşüyor. 'Lanet olsun sizin desteğinize. Terör örgütleriyle hiçbir zaman içli dışlı olamayız. Sizin oyunuza ihtiyacımız yok. Biz teröre karşıyız. Biz PKK'yı lanetliyoruz' demesi lazım. Demedikleri takdirde bu sözler yerini bulur." dedi
Arınç, AK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından Yunusemre Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programında, İstanbul seçimleri için hep birlikte seferberlik ilan edeceklerini söyledi.

İstanbul seçimini kazanacaklarını vurgulayan Arınç, "Ben eminim AK Parti'nin adayı 23 Haziran seçimlerinde 3-5 puan farkla kazanacaktır. Bu da hepimize ders olmalı. İstanbul seçimleri bir örnek olarak bizim önümüze geliyor." diye konuştu.

Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinin basın aracılığı ile açıktan "CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nu destekleyeceğini" söylediğini aktaran Arınç, onun dışında birtakım çevrelerin de bu yönde vaatlerinin olduğuna işaret etti.

- "PKK'nın desteğini reddedecek misin"


Kırmızı listede aranan terör örgütü elebaşları Duran Kalkan Bese Hozat'ın açıktan basına beyanat verdiğini anlatan Arınç, şöyle devam etti:

"Bunlar, 'Biz bu seçimlerde faşizme karşı olduğumuz için Ekrem İmamoğlu'nu destekleyeceğiz. Oy vereceğiz' diyorlar. Bunu bir haber diye geçip gidemezsiniz. Burada yapılacak bir şey var. Terör örgütü PKK'nın en önde gelen iki ismi, 'biz İstanbul'da İmamoğlu'nu destekleyeceğiz' diyor. Burada İmamoğlu ve partisine bir görev düşüyor. 'Lanet olsun sizin desteğinize. Terör örgütleriyle hiçbir zaman içli dışlı olamayız. Sizin oyunuza ihtiyacımız yok. Biz teröre karşıyız. Biz PKK'yı lanetliyoruz' demesi lazım. Demedikleri takdirde bu sözler yerini bulur. İstanbul'da seçimi kazansa bile bunun hangi örgütün desteğiyle olduğuna herkes yıllar boyu inanır. Şimdi turnusol kağıdı var önümüzde. Sen PKK'nın desteğini reddecek misin, yoksa etmeyecek misin. 'Canım onların da oyları var benim için önemli' diyemezsin."

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 16:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
demode
demode - 1 hafta Önce

artık bunlar ekmek yedirmiyor, hdp ye oy veren Türk vatandaşı değil mi, hdp yasal bir parti değil mi, dün hdp ye oy vermişdi bugün chp ye oy veriyor, o zaman sende çık ey kürt vatandaş 7 ceddinde hdp ye oy vermiş birileri varsa bize asla oy vermesin, yani demem odur ki bu tür salvoları vatandaş yemiyor yeni birşeyler üretmek lazım.

SIRADAKİ HABER