Araç Kiralayacaklar Dikkat! Sakın Bu Oyuna Gelmeyin

Araç Kiralayacaklar Dikkat! Sakın Bu Oyuna Gelmeyin

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 4 günlük araç kiralayıp teminat için senet imzalayan genç kadın mağdur edildi...

Kiralama ücretini ödedediği halde senedini alamayan D.Ö. isimli kadın hukuk savaşı başlattı ve Nazilli'de oto kiralama yapan firmadan şikayetçi oldu.

Yaşanan olay Cumhuriyet Savcılığına taşındı...

İŞTE YAŞANANLAR

28 Mart günü Nazilli’de faaliyet gösteren bir firmadan 4 günlüğüne otomobil kiralayan D.Ö. prosedür gereği teminat için de ilgili firmaya senet imzaladı.

4 gün sonunda kiraladığı otoyu geri teslim eden genç kadın kiralama ücretini ödeyip senedini geri almak isteyince “Aracın plakasına trafik cezası yemiş olabilirsin. Bu nedenle senedi 15 gün sonra vereceğiz” cevabı ile karşılaştı.

15 gün sonra senedini almak için yeniden oto kiraladığı firmaya giden kadına bu defa farklı bahanelerle senedi geri verilmedi.

Çaresiz kalan genç kadın konuyla ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet dilekçesi verip yaşadığı mağduriyetin giderilmesini istedi. 

ARAÇ KİRALARKEN PARASINI PEŞİN VERSENİZ BİLE TEMİNAT İÇİN BOŞ SENET ALIYORLAR

Araç kiralama işlerinde alınan açık senetlerle insanların mağdur edildiğini ve devlet tarafından bu uygulamaya dur denilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar ise;

"Pek çok kişi çok acil, özel veya çaresiz durumlarla karşılaştığında araç kiralıyor. Araç kiralarken parasını peşin verseniz bile teminat için boş senet alıyorlar.

Araç teslim edilirken geri verilmeyen bu senetler daha sonra ciddi sıkıntılara neden oluyor. Bu nedenle devlet yetkililerinin bu konuda düzenleme yapması gerek" diye konuştular. 

Olayda farklı bir durum olduğunu ileri süren firma yetkilisi V.A., bahse konu kadının kendilerinden araç kiralamadığını ileri sürerek

"Bizim D.Ö. ve babası ile farklı ticaretimiz vardı. Bizden araç kiralamadı araç satın aldı. Bu nedenle bahse konu senedin tahsilatı için işleme koydurduk" diye konuştu. 

Cumhuriyet Savcılığı şikayet üzerine konuyla ilgili soruşturma başlattı. 

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 7 ay Önce

TAVSİYEM ODUR Kİ,CİDDİ FİRMALARDA ARAÇ KİRALAYINIZ. SAYGILARIMLA.

HEMŞİRE
HEMŞİRE @SELİMCAN - 7 ay Önce

GEREKSİZ ADAM YİNE ÇIKTIN MI ORTAYA SAYGILAR MAYGILAR

memur
memur - 7 ay Önce

NE DEMEK BOŞ SENET İMZALAMAK SEN PARASINI VERİYORSUN SENET ALAMAZLAR

SIRADAKİ HABER