Ambulans alev aldı, sağlık personeli hastayı alevler içinden kurtardı

Antalya’da hasta taşıyan ambulans çıkan yangın sonucu cayır cayır yandı. Hastayı alevler arasından çeken 3 sağlık personelinin ellerinde yanıklar olduğu öğrenildi.

Ambulans alev aldı, sağlık personeli hastayı alevler içinden kurtardı

Edinilen bilgiye göre olay, saat 16.45 sırasında Muratpaşa ilçesi Konuksever Mahallesi 786 Sokak üzerinde meydana geldi.

Yangın sonrası ambulans kullanılamaz hale geldi

İhbar üzerine sağlık sorunu yaşayan bir hastayı hastaneye götürmeye gelen 07 AGD 703 plakalı ambulanstaki 3 sağlık personeli hasta kişiye evde müdahale yaptı. Sağlık ekibi durumu kötü olan hastayı hastaneye götürmek için sedye ile ambulansa bindirdi.

Hasta ambulansa alındığı sırada, oksijen tüplerinin olduğu bölümden dumanlar yükselmeye başladı ve araç alev aldı. Ambulansın alev aldığını gören çevredekiler yangına müdahale etti.

Sağlık ekibi alevlerin arasından hastayı dışarı çıkarmayı başardı. Hasta ve elleri yanan sağlık personelleri başka bir ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Yanan ambulans, olay yerine çağrılan itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. Ambulansın arka ve ön bölümü kullanılamaz hale geldi. Araçta zaman zaman patlamaların olduğu görüldü.

'HEMŞİRELERİMİZİN ELLERİ YANDI'

Yangın anı ve söndürme çalışmaları çevredeki vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı. Görgü tanığı Selma Köktaş, “Hastanın durumu ağırlaşmıştı. Ambulans çağırdık. Ambulansa alındığı esnada tüplerin yanından yangın çıktı. Hemşireler dışarı çıkıp ardından sedye ile hastayı dışarı çektiler. Yangını söndürmek için tüp getirdik ama söndüremedik. Alevler büyüdü, ambulansı sardı. Hastayı çekerken içeride alevler vardı. Hemşirelerimizin elleri yandı“ dedi.

Kadir DUTUCU

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 yıl Önce

HERKESE BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN. SAYGILARIMLA.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 yıl Önce

bu yıl içinde medyaya yansıyan bu kaçıncı yangın, demek ki bu ambulanslarda bir sorun var, yazık günah bakanlık uyuyor mu???

Filiz
Filiz - 1 yıl Önce

Sağlık çalışanlarımıza büyük geçmiş olsun rabbim şifalarını versin

Fatma
Fatma - 1 yıl Önce

İşte iken can güvenliğimiz yok

Birol
Birol - 1 yıl Önce

Çok geçmişler olsun hem görevli arkadaşlarımıza hem de hastamıza acil şifalar diliyorum

Att
Att - 1 yıl Önce

Döküntü ambulanslar alındı muayene kabul nasıl aldı acaba bu araçları rahat uyuyorlarmıdır

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 1 yıl Önce

Acaba daha kaç kişi ambulans yangınında yaralanacak yada ölecek.yazık gerçekten yazık.

saglıkçı
saglıkçı - 13 ay Önce

o yanan ambulanslar ehline deil acemisine bi şekilde....? verilirse boyle sıkıntılar olacak..inş.bu zihniyette belalarını bulacak...mahvalon hayatların ..giden maddiyatın hesabını elbet verecekler ama bu dünya ama oteki dünya......


SIRADAKİ HABER