Ali Babacan hangi ünlü sanatçıya teklif götürdü?

Parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan'ın ünlü sanatçı Zülfü Livaneli'ye, kurucular kurulunda yer alma teklifinde bulunduğu öne sürüldü. Livaneli'nin ise bu teklifi kabul etmediği kaydedildi.

Ali Babacan hangi ünlü sanatçıya teklif götürdü?

Sözkonusu iddiayı Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi dile getirdi. Selvi bugünkü köşe yazısında, yeni kurulacak partinin İslamcı bir çizgiden ziyade merkez sağda bir görüntü vermek istediğini bildirdi. Babacan'ın bu çerçevede, sol ve liberal isimlere de davette bulunduğuna dikkat çeken Selvi, bu isimlerden birisinin de ünlü sanatçı Zülfü Livaneli olduğunu öne sürdü. Selvinin yazısının ilgili kısmı şöyle:

".....Liberal ve sosyal demokrat isimlere teklif götürüldüğü söylendi. Hatta değerli sanatçımız Zülfü Livaneli’ye de teklif götürüldü ama o kabul etmedi diye konuşuldu. Yeni Parti’de eski AK Partililerin baskın bir görüntü vermesinin önüne geçileceği söyleniyor. Bilinen ağırlıklı isimlerin dışında AK Parti’den ziyade merkeze hitap eden isimler parti vitrininde yer alacak. Genç beyinler ve yeni isimler düşünülüyormuş..."

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET 02
MEHMET 02 - 10 ay Önce

SİYASETE VE SENDİKADA VEFA YOK

SIRADAKİ HABER