Ak Partili Vekil Hastaneleri Eleştirdi

Ak Partili Vekil Hastaneleri Eleştirdi

 Sitemizde olmayan özel haberler sosyal medya hesaplarımızda !

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık NET'i Facebookta Takip Etmek İçin Tıklayın 

Personel Sağlık NET'i Twitter'dan Takip Etmek İçin Tıklayın

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, hastanede, ‘Nasıl olsa parasını Meclis ödüyor’ denilerek kendisine yersiz tahliller yapılmak istendiğini açıkladı.
Kâr amacıyla işletilen şehir hastaneleri ile özel hastanelerdeki sağlık vurgunlarına AK Parti milletvekili de isyan etti. AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, şehir hastanelerde yersiz tahlil ve işlemler yapıldığını söyledi. Sağlıkta canını sıkan işler olduğunu belirten Öztürk, “Hastaneye gidiyorum, efendim gelmişken bir check-up yapalım, MR çekelim, tahlil yapalım diyorlar. İstemiyorum diyorum. Parasını siz ödemeyeceksiniz Meclis ödeyecek, diyorlar. İlla hastalık icat edecekler” dedi.

"HEMEN MR ÇEKİYORLAR"
Öztürk, yıllardır uygulandığı halde bir türlü önlem alınamayan sağlık sistemindeki büyük vurguna yönelik isyanını Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda şehir hastaneleri tartışılırken dile getirdi. CHP, İYİ Parti ve HDP'li milletvekilleri de, şehir hastanelerini işleten şirketlerin daha fazla para kazanmak uğruna yersiz tahlil ve işlemler yaptıkları eleştirisinde bulundu.


AK Parti Milletvekili Öztürk, şehir hastaneleri ile özel hastanelerdeki sağlık vurgununu kendi yaşadıkları üzerinden şöyle anlattı: “Benim de kafamın karıştığı, özellikle sağlık yatırımlarında canımı sıkan işler oluyor. Gidiyorsunuz hastaneye, size A'dan Z'ye tahlil yazıyorlar. Yok kanser tahlili, bilmem ne tahlili. Ya, kardeşim, ne gereği var, diyorum. ‘Efendim, siz para ödemiyorsunuz' diyor. Kim ödüyor? Meclis ödüyor. Ya, Meclis de ödese kamu ödüyor, bana illa hastalık mı icat edeceksiniz diye benim de çıkış yaptığım oluyor. Gidiyorsunuz ufak bir mesele için, size diyor ki, ‘efendim, gelmişken bir check-up yapalım' şimdi moda oldu ya. Yok MR çekelim, yok şunu çekelim. İlla bir hastalık buluncaya kadar… Sistemde çok aksayan yerler var.”

BOŞUNA AMELİYAT YAPILIYOR

CHP Balıkesir Milletvekili doktor Fikret Şahin, şehir hastaneleri modeliyle sağlık hizmetinin adeta para kazanılır ticari bir hizmet alanı haline dönüştüğünü, bu hastanelerde amacın insan sağlığından çıkıp kara odaklandığını savundu. Şahin, “Başhekimler toplantı yapıp hekimlere diyorlar ki, ‘Arkadaşlar, MR fazla isteyin, odyo fazla isteyin, tahlili fazla isteyin, gelirimiz artsın. Döner sermayemiz düşük kalmasın.' Başhekimler ciro bazında birbirleriyle yarışıyorlar, ‘ben bu ay 10 trilyon ciro yaptım, geçen aya göre 2 trilyon artırdım' diyorlar. Boşuna ameliyatlar yapılıyor. Ben şahit oldum, hekim olarak vicdanım sızlıyor” diye konuştu.

https://www.milligazete.com.tr/haber/2861772/sehir-hastanesindeki-vurgunu-ak-partili-milletvekili-ortaya-cikardi

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 14:29

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
muammer
muammer - 11 ay Önce

yenimi anladın sayın vekil dokturlara döner gelsindiye gerksiz haksız kazanlımların haddi hesabı yok

atmak ne kadar kolay
atmak ne kadar kolay @muammer - 11 ay Önce

doktor döner alsın diye mi? şehir hastaneleri kar etsin diye mi ? şehir hastanelerinin gelirinin yüzde kaçı yapan inşaat şirketine gidiyor yüzde kaçı döner olarak dağıtılıyor ?

SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

BOŞUNA MI YILLARDIR SAĞLIĞI TİCARETE ÇEVİRDİNİZ DİYE BAĞIRIYORUZ. SAYGILARIMLA.

sağlık memuru
sağlık memuru - 11 ay Önce

döner sermaye artsın diye olmadık istemler yapılıyor devlet zarara uğratılıyor hastalar mağdur ediliyor bu duruma bir durdiyen yok normal rutin işler haline gelmiş durumda Allah sonumuzu hayırlı etsin

Kasım Kasım
Kasım Kasım - 11 ay Önce

Kendi elinizle tokat yiyeceksiniz gibi hak namına yapacaksın işini

Bilmeden konuşanlar
Bilmeden konuşanlar - 11 ay Önce

1-AKP vekili siz vekilsiniz size kıymet verip çek yat yapmak istemişler ama siz aşırı ilgiyi kaldıramamışsınız bu arada hastalıktan korkmayın erken teşhis önemli
2-AKAPELİ ve CEHAPELİ vekillerim Belli ki SUT tan bir habersiniz öyle her işlemden kamu hastaneleri para kazanmıyor aslında şuan hiç kazanan yok aksine gideri azaltmak için tetkik sayısını azaltmak esastır paket fiyat paket anlarmısınız bilmem
3-aaah aaah ne diyeyim ben size bir bilene sorun bari...

Neden ADANA
Neden ADANA - 11 ay Önce

Ula baba neden Adana nın resmini koydunuz başka hastanemi yok biz Adana’dan memnunuz bir de hala cahil yorumlar var döner sermaye bütçesinden 1kuruş dahi şehir hastanesine yapılan ödemede kullanılmıyor

SIRADAKİ HABER