Ahmet Davutoğlu, yeni parti için ilk somut adımı attı

Ahmet Davutoğlu, yeni parti için ilk somut adımı attı

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası partisi AK Parti'ye yönelik yayınladığı manifesto ve ardından yaptığı açıklamalar ile yeni parti kuracağı belirtilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ekibi partileşme için düğmeye bastı. Davutoğlu'nun önümüzdeki Ağustos ve Eylül aylarında Konya, Sakarya ve Manisa'da da bazı programlara katılması beklenirken yeni parti için Ankara'da ilk somut adımı attı.
DAVUTOĞLU 4 KATLI OFİS TUTTU

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; Davutoğlu'nun Ankara'da bir ofisi bulunuyordu. Ancak yeni oluşum ve partileşme tartışmaları üzerine daha büyük bir ofis tutulmasına karar verildi. Edinilen bilgiye göre Beysukent'te 4 katlı yeni bir yer tutuldu. Davutoğlu'nun çalışmalarını bu ofisten yürüteceği öğrenildi.

PARTİ TÜZÜĞÜ VE PROGRAMI
Sonbahara'a kadar görüşmelerini sürdürecek Davutoğlu'nun parti tüzüğü ve programı içinde çalışmaları başlattığı ve bir tüzük ilee program taslağının Eylül ayına hazır hale getirilmesi hedefleniyor. Davutoğlu ile hareket eden bir siyasetçi, "Sistemde ve parti yönetiminde büyük yanlışlar ve anlayış farklarımız var. İstanbul seçimlerinde AK Parti yüzde 55 oy almış olsaydı da bu hareket ortaya çıkacaktı. Kabinede ya da MYK'da isim değişikliği ile sorunların çözülmesi mümkün değil. Kurulan sistem sorunlu. Bizimki ilkesel bir duruş" değerlendirmesinde bulundu.

YENİ PARTİ KURULUŞU İÇİN TARİH VERİLMİYOR
Parti kuruluşu için çalışmalar hızlandı ama kuruluş için bir tarih verilmiyor. "Bu iş olgunlaştı. Henüz bir kuruluş takvimimiz yok ama çok uzayacak gibi görünmüyor" diyen bir siyasetçi teşkilatlanma için hızlı adım atılması gerektiğine dikkat çekti. Seçime girme yeterliliğine sahip bir teşkilatlanma yapısı için 1-1.5 yıla ihtiyaç olduğunun söyleyen siyasetçi baskın bir erken seçim olasılığına karşı hazır olunması gerektiğini belirtti.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAR CENAH'DA BU KADAR PARTİYE İHTİYAÇ VARMI BİLMİYORUM.SONUÇ'DA HEPSİDE BİRBİLERİNİN FOTOKOPİSİ,BİRBİRLERİNİ BIZLATIYORLAR. SAYGILARIMLA.

MEHMET02
MEHMET02 - 11 ay Önce

VEFASIZSINIZ ALACAĞINIZ OYLAR 0/0 2

MEHMET02
MEHMET02 - 11 ay Önce

ACİL ... CULAR BURADA TOPLANSIN 0/0 2 ALACAKSINIZ

SIRADAKİ HABER