112 ekibi, yazdıkları notla tarla sahibinden helallik istedi

112 ekibi, yazdıkları notla tarla sahibinden helallik istedi

Çankırı’da, 112 Acil Servis ekibi yol kenarındaki bir tarladan kopardıkları keleklerin parasını tarlada taşın altına bırakarak yazdıkları notla tarla sahibinden helallik istedi.

Merkeze bağlı Germece köyünde yaşayan Bayram Çelik, sabah saatlerinde tarlasına gittiğinde taşın altına sıkıştırılmış 5 lira ve bir not buldu.Parayı ilk gördüğünde şaşkınlık yaşayan Çelik, notu okuduğunda ise duygulandı.

Çelik’in bulduğu notta “4 adet keleğinizi kopardık hakkınızı helal edin. 5 lira bırakıyoruz. Çankırı 112 Ekibi” yazısı yer alıyor.

Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, gördüğü manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Helallik isteyen sağlık ekiplerine hakkını helal ettiğini belirten Çelik, “Notu ve parayı görünce ilk başta şaşırdım. Bir yandan da gururlandım. İnsanlık ölmemiş. 112’de çalışan arkadaşlarımız keleklerimizden koparmış ve karşılığını bırakmış. Hakkımı helal ediyorum. 112 çalışanlarımız başımızın tacı. Para bırakmalarına bile gerek yoktu. Kim olduklarını bilmiyorum ama kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 11 ay Önce

YİĞİDİM SENİ TEBRİK EDİYORUM. AMA İMKANINIZ VARSA HELALLEŞMEİNİZİ DE TAVSİYE EDERİM. SAYGILARIMLA.

ECZACI
ECZACI - 11 ay Önce

İzinsiz koparmaları hamakatın zirvesi. 5 TL bedeli kafalarına göre biçmeleri bambaşka bir hak bilmezlik. Bunun gururla haber olması abes.

selim ileri
selim ileri - 11 ay Önce

İşi gücü bırakıp tarlaya kelek toplamaya mı gitmişler, 5 tl de para bırakmışlar,

feti
feti - 11 ay Önce

izinsiz kopar sonra 5 lira bırak.tane hesabı para bırakmışlar.adam tanesine 5 lira bırakır

SIRADAKİ HABER