“Hastanede şoför olarak çalışıyordu, atamayla müdür yardımcısı yapıldı” haberlerine açıklama

Açıklamada, Çeşitli basın ve yayın kuruluşlarında yayınlanan “Hastanede şoför olarak çalışıyordu, atamayla müdür yardımcısı yapıldı” içerikli haberlerle ilgili kamuoyunun doğru bilgilenmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur denildi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklaması;

“Hastanede şoför olarak çalışıyordu, atamayla müdür yardımcısı yapıldı” haberlerine açıklama

BASIN AÇIKLAMASI


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Çeşitli basın ve yayın kuruluşlarında yayınlanan “Hastanede şoför olarak çalışıyordu, atamayla müdür yardımcısı yapıldı” içerikli haberlerle ilgili kamuoyunun doğru bilgilenmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur:

“İlgili haberde adı geçen personelimiz haber metinlerde ısrarla ve manipülatif bir dille vurgulandığı gibi atandığı hastanede şoför olarak çalışmamaktadır.

İlgili personel Sağlık İl Müdürlüğümüzde Mutemet olarak görev yapmaktadır ve daha önce çalıştığı kurumlarda da taşınır kayıt yetkilisi ve aile hekimliği kira sözleşmeleri birimlerinde görev yapmıştır.

Kendisi Kamu Yönetimi bölümü mezunu; halen inşaat mühendisliği bölümünde okuyan; yıllardır çalıştığı idari ve mali birimlerde tecrübe kazanmış; iyi derecede İngilizce bilen; Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı atama usul esaslarını belirten 663 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 32. Maddesindeki vasıfları taşıyan başarılı bir çalışanımızdır.

Ayrıca 2020 yılı Ekim ayında Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında da Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği ünvanı almaya da hak kazanmıştır.

Yasal olarak gerekli şartları taşıyan bu personelimizin ataması müdürlüğümüzün teklifi, Bakanlığımızın onayı ile yapılmıştır. Zaten kanuni şartları taşımayan bir personelin atamasının yapılması yürürlükteki mevzuatlar gereği mümkün değildir.

Maalesef haber hem yanıltıcı içeriği hem de içinde barındırdığı maksatlı yanlış ifadeler yüzünden şoför kadrosunda olmanın sanki suç; şoför kadrosunda olanların herhangi bir başka idari görevi yapamayacağı algısı yaratan bir şekle dönüşmüş; ataması yapılan personelin de kişilik haklarını zedeleyici bir tablo oluşmasına neden olmuştur.

Konuyla ilgili haber öncesi Sağlık İl Müdürlüğümüzden bilgi talep edilmiş, bilgi talep eden tüm basın çalışanlarına ilgili kişinin hastanede şoför olarak görev yapmadığı, yıllardır mutemetlik yaptığı aktarılmış; eğitim süreçleri ve liyakat durumu hakkında da detaylı bilgi verilmiştir.

Bu kadar dikkatle yapılan bir atama ve bilgilendirme sürecinin sonunda bile haberin bu şekilde, belirli odaklar tarafından, bir linç unsuru haline getirilmesi ve kamuoyunun yanıltılmaya çalışılması manidardır.

Vatandaşlarımızın böyle asılsız, her konuda olumsuz algılar yaratmayı amaçlayan haberlere itibar etmemesini ve kadrosu ne olursa olsun ataması yapılan yönetici arkadaşlarımızın mevzuat yönünden gerekli nitelikleri ve şartları taşıdıklarını bilmelerini isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 16:11

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ
ALİ - 2 hafta Önce

VAY BE MÜHENDİSLİK DE OKUYORMUŞ E O ZAMAN SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE GETİRİLMESİ LAZIM ADAMIN HAKKINI YEMİŞLER...

Diyelim ki
Diyelim ki - 2 hafta Önce

Diyelim ki şoför değil, bu kişinin arkasında bu kadar duracak kadar seviyorsanız, vardır bir sebebi onu da anladık, anlamadığımız şey şu, birincisi, hakkı yenen her personelinizin arkasında duruyor musunuz? İkincisi, bu kadroya atama yaparken, ildeki diğer personellerin başvuruları da alındı mı? Son olarak, bunun özgeçmiş böyleyse, müdürünün özgeçmişi kim bilir nasıldır? Anladığımız, liyakatle ve eğitimle atama yapıyorsunuz ya!

Konyalı
Konyalı - 2 hafta Önce

Bu yine bakanlık personeli imiş
Öyle kişiler var ki,
657 Memur değil,
Bakanlık işçi kadrosunda değil,
Sağlık bölümü mezunu değil ama
Müdür olarak atandı,
Çünkü birilerinin yakını,
Ve 9 bin maaşı da alması cabası,
Lisans bir hemşirenin eline geçen ise 5700..
Okumak değil de adamı olmak tek kriter,
Liyakat değil de birilerinin yakını olmak tel kriter..

Sağlık personeli
Sağlık personeli - 2 hafta Önce

Malum sendika üyesi olması yeterli başka bir şarta gerek yok hala ogrenemediniz mi

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR. @Sağlık personeli - 2 hafta Önce

MADEMKİ BU ŞAHIS MÜDÜR OLMAYI HAK ETMİŞ ATANMASINDA HİÇ BİR USULSÜZLÜK YOK.2351 VHKİ SINAV KAZANDIĞI HALDE ATANMADI 8 YILDIR NEDEN MAĞDUR EDİLİYOR.MADEMKİ ÜNİVERSİTE MEZUNU SINAVSIZ MÜDÜR OLUYOR İSE ÜNİVERSİTE MEZUNU SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKNİN ÜNİVERSİTE MEZUNLARINIDA VHKİ MÜDÜR YAPSINLAR.KRİTER DİPLOMAYSA.DOĞU ANADOLUDA BİZ GÖRDÜK FIRINCIDA GÜVENLİKÇİDE GETİRİLİP MÜDÜR YAPILDI YAPILMADIMI.ÇOK HAKKANİYETLİ İŞ YAPILIYOR HZ.ÖMER R.A ADALETİYLE YÖNETİLİYORUZ.BİZ 19 BAYRAMDIR MAĞDURUZ VE HAYIR DUA OKUYORUZ.ALLAH İCRA ETSİN İNDALLAHTA DAVACIYIZ.SINAV KAZANIP 8 YILDIR ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.MAHKEME-İ KÜBRADA DAVAMIZ SÜRECEK.HAKSIZLARI BU BAYRAMDA ALLAHA HAVALE EDİYORUZ. EDECEĞİZ.

Sm
Sm - 2 hafta Önce

Minareyi çalan kılıfına uydurmuş

Ds
Ds - 2 hafta Önce

Ünvan değişikliği ve görevde yükselme sonuçları sınavında mülakat gys için yapıldı ama henüz kimsenin ataması çkys düşmedi. Demek ki haber baya baya doğru

Davut
Davut - 2 hafta Önce

Mühendislik fakültesinde nasıl okuyor acaba? Uzaktan eğitim mi, ikinci öğretim mi? İkinci öğretimse yönetici nasıl derslere yetişip girebilecek?

Mustafa Samatya
Mustafa Samatya @Davut - 2 hafta Önce

Yani o hastanede en liyakatlisi o ; yüksek lisans mezunuyum 15 yıldır mutemetlik satın alma yapıyorum ama kimse bugüne kadar seni müdür yapalım demedi.Ama bu kimse onu fark etmişler

Saglikci
Saglikci - 2 hafta Önce

Allah yolunuzu açık etsin Durmak yok yola devam.


SIRADAKİ HABER