Uzman Doktor Koronaya Yenik Düştü

Erzurum Şehir Hastanesinde görevli patolog Prof. Dr. Ali Kurt, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) bağlı organ yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Uzman Doktor Koronaya Yenik Düştü

Erzurum Şehir Hastanesinde görevli patolog Prof. Dr. Ali Kurt, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) bağlı organ yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Prof. Dr. Ali Kurt, 15 gün önce PCR testinin pozitif çıkması üzerine hastanede tedavi altına alındı. Yoğun bakım tedavisi de gören Kurt, Kovid-19'a bağlı oluşan organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi.

Meslektaşları tarafından Kurt için görev yaptığı şehir hastanesinde tören düzenlendi. Mesai arkadaşlarının Kurt'un hayat hikayesini ve bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlattığı törende, bazı sağlık çalışanları ile hekimlerin ağladığı görüldü.

İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, burada yaptığı konuşmada, Kurt'un hayatının tamamen bir ansiklopedi niteliği taşıdığını belirterek, deneyimli doktorun meslektaşları arasında da çok sevildiğini anlattı.

Konuşurken gözyaşlarını tutamayan Bedir, sağlık çalışanlarının ağabeylerini kaybettiğini ve yerinin doldurulmayacağını ifade etti.

Törene, Kurt'un yakınları da katıldı.

Prof. Dr. Kurt'un cenazesi, Yukarı Abdurrahman Gazi Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 04:38

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat TORTUMLUOĞLU
Vedat TORTUMLUOĞLU - 5 ay Önce

Sadece Erzurum değil tüm Türkiye için yeri doldurulamayacak müstesna bir insanındı. mekanın cennet olsun. Sevenlerini çok üzdün Ali ağbi

ALLAH GANİ GANİ  RAHMET EYLESİN.
ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN. @Vedat TORTUMLUOĞLU - 5 ay Önce

EVET MÜDÜRÜM GERÇEKTEN ÖYLEYDİ.MÜTEVAZİ KİŞİLİĞİ VE BEY EFENDİLİĞİ YANI SIRA İYİ BİR HEKİM VE İNSANDI.RAHMETLER OLSUN.

SIRADAKİ HABER