Sözleşmeden Kadroya Geçenlere ''terfi kademesi'' verildi

Sözleşmeden Kadroya Geçenlere ''terfi kademesi'' verildi

2011  yılında Sağlık Bakanlığında görev yapan 17 bini 4924'lü,  45 bini 4/b sözleşmeli , 60 binden fazla sağlık personeli ( ebe hemşire att vb)  632 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 657 sayılı kanuna getirilen geçici madde kapsamında 657 kadrolarına geçirilmişti.

personel sağlık net 

2011 yılına kadar memurlara her yıl verilen sicil notunun 90 ve üstünde olması kaydıyla 1 kademe verilyordu. 2011 yılında kaldırılan bu uygulamadan sonra 8 yıl  içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanmaya başladı. 

2011 de kadroya geçen ve daha önce '' gizli sicil terfisi'' almayan 60 binden fazla sağlık personeline geçtiğimiz günlerde 1 kademe verildi. 

DERECE KADEMENİN ÖNEMİ

Sağlıkta derece kadamenin en önemli faydası alınacak sabit ek ödeme miktarının artması ile ilgili. Personel Sağlık olarak derece ve kadameye göre hangi sağlık personeli ne kadar sabit ek ödeme alır hesapladık. Ulaşmak için tıklayın

Sabit Ek Ödemenin dışında maaş çarpanı ve katsayılarıda değiştiği için maaşlarda artışda meydane gelir.Yine derece kademe emekli maaşı ve emekli ikramiyesini doğrudan etkiler

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 09:53

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkeri
sağlıkeri - 9 ay Önce

Kadroya geçemeyen süresiz sözleşmeliler ne olacak

Prm06
Prm06 - 9 ay Önce

Ya Allah askina kademeleri ekip portalda goren varmi

İlknur
İlknur @Prm06 - 8 ay Önce

Sağ üst köşede İsminin üzerine tıkla bilgilerin gelince detaylı profil görüntüleye bas

pasa112
pasa112 - 9 ay Önce

Askerlikte geçen süreyi saymıyor ama, hizmet puanını ve normal yıllık alman gereken ilerlemeni veriyor askerdeyken, ancak buna gelince yok, sonuçta aserde de disiplin cezası yok, alınmadı yani.

Gökhan Can
Gökhan Can - 9 ay Önce

Benim daha olmamış bakalım ne zaman yapılır

Sağlık
Sağlık - 8 ay Önce

Sayın editör 2013 de 4/B den kadroya geçenlere veriliyormu ???

SIRADAKİ HABER