Sağlıkta İşçi Çalışama Saatleri Hakkında Yeni Yazı

Sağlıkta İşçi Çalışama Saatleri Hakkında Yeni Yazı

Öz Sağlık-İş Sendikasından yapılan açıklama aşağıdaki şekildedir

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN VARDİYA SİSTEMİYLE İLGİLİ YENİ GÖRÜŞ:

“KOŞULLARA GÖRE 2’Lİ YA DA 3’LÜ VARDİYA OLABİLECEK”

İSTANBUL İLİ ÖZELİNDE VERİLEN GÖRÜŞ TÜM TÜRKİYE’DE EMSAL TEŞKİL EDECEK

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİ BAKANLIK’TAN AYNI GÖRÜŞÜ ALABİLECEK

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 23.09.2021 tarih ve 4359 sayılı yazısı ile illere gönderilen ve vardiya sisteminde değişiklik yapılmasını öngören yazıya Bakanlık tarafından açıklık getirildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün 14.10.2021 tarih ve 46363 sayılı yazısına istinaden görüş veren Sağlık Bakanlığı, Bakan Adına Daire Başkanı Erkan Çavuşoğlu imzası ile 19.10.2021 tarih ve 46363 sayılı yeni bir yazı yayınladı.

İstanbul ölçeğinde üçlü vardiya sisteminin yol açabileceği sıkıntıların dile getirilip görüş istendiği yazıya karşılık görüş bildiren Sağlık Bakanlığı yazısında;

“… 4857 sayılı İş Kanunu ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan Postalar Halinde İşçi Çalıştırılarak Yürütülen İşlerde Çalışmalara İlişkin Özel Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile Bakanlığımız adına TÜHİS ile yetkili Sendika olan Öz Sağlık- İş arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesinin Vardiyalı Çalışma başlığı altında düzenlenen 21 inci maddesi çerçevesinde İşveren vekili olan İl Sağlık Müdürlüğünüzce toplu sözleşmede belirtilen esaslara uygun olarak iliniz genelinde belirtilen pozisyonda çalışan personelin sayısı ile adil ve dengeli dağılımının da gözetilmesi suretiyle iki yada üç vardiya şeklinde düzenlenebileceği, vardiya sistemi dışındaki uygulamanın ise 23/09/2021 tarihli ve E.4359 sayılı yazımızdaki usul ve esaslar çerçevesinde sürdürülmesi hususunda bilginizi ve gereğini rica ederim” denildi.

TÜRKİYE GENELİNDE EMSAL TEŞKİL EDECEK

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin olarak iletilen sorunlara karşılık Sağlık Bakanlığı tarafından verilen görüş yazısı Türkiye genelinde emsal teşkil edecek.

İl Sağlık Müdürlükleri’nin Sağlık Bakanlığı’na işçi çalışma esasları ve vardiya konusunda görüş sormaları halinde İstanbul için verilen görüşün aynısının diğer iller için de verileceği açıklandı.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bırakın
Bırakın - 2 ay Önce

Bırakın bu işleri bırakın. Bırakın da İstanbul'un çektiği ızdıraba bakın. Sabahtan akşama kadar çay kahve içip gününü gün eden, mesaileri civardaki kafelerde tamamlayan il sağlık uzmanları yeniden zafer kazanmış edasıyla geziyorlar. 20 yıldır şube müdüründen uzmana başkana atlaya zıplaya görevden göreve gezen 1 gün mesleğini icra etmeyen müdür doğup ölenler var. Alkışşşşş bravo, Helal olsun size helal olsun.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

Bakanlık işçiler söz konusu olunca geri adım attı, memurlara gelince kanun mevzuat denir.

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 ay Önce

işçiler>4857 sayılı kanun+ bakanlık.

...........
........... - 2 ay Önce

Çalışacaklar tabiki de, söğüt gölgesi mi burası.

mert
mert - 2 ay Önce

torpille işe giren işçiye bile iş yaptıramadınız helal olsun adamlara

memur
memur - 2 ay Önce

herkese performans var memura yok. Öyle memur var ki 1 ayda 10 yazı anca yazmış. Madem öyle memura da performans gelsin. Herkes yazdığı yazı kadar ücret alsın.

Mehmet aga
Mehmet aga @memur - 2 ay Önce

Ironi mi yaptiniz yoksa aklinizca memuru mu kotulemektesiniz. Bunlarda degil ve yine memursunuz o zaman kafaniz cok basmiyor ki ayda 10 yazi yazıyorsunuz. Yada layloylom bir birimde calisiyorsunuz. Anlayamadim gitti ya

Memura cevap
Memura cevap @memur - 2 ay Önce

Kardeş sen nerenin memurusun veya ne yazdığının ve nasıl anlaşıldığının farkında mısın? Bende memurum senin işin ayda 10 yazı yazmaksa bayağı ballıymışsın. Yanında boşluk varsa haber ver yerini bizde gelelim, İl farketmez

SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

VARDİYALI YADA VARDİYASIZ, BU SAĞLIK HİZMETİ VERİLECEK. İDARECİLERİ ZOR DURUMDA BIRAKMAMAK LAZIM. SAYGILARIMLA.

Adalet
Adalet - 2 ay Önce

Şaka gibisiniz gülüyorum


SIRADAKİ HABER