Sağlık Bakanlığı Yurtdışı Görevlendirme Hakkında Bilgiler

Sağlık Bakanlığı Yurtdışı Görevlendirme Hakkında Bilgiler

Sağlık Bakanlığı her yıl belirli sayıda sağlık personelini yurtdışında görevlendiriyor.  Eğer ülkemizde Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir çalışansanız bir sure için yurtdışında çalışma şansınız mevcut.

Genel olarak kamuda birçok yurtdışı görevlendirme program bulunuyor.  Sağlık Bakanlığı Yurtdışı Görevlendirme programı bunlardan biri. Bu program ile ülkemizi yurtdışında gururla temsil edebiliyorsunuz. Bunun yanında maddi anlamda da avantajı olabiliyor.

Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Yurtdışı görevlendirme programıyla birlikle Bangladeş, Sudan, Somali gibi yerlerdeki Türkiye Cumhuriyeti hastanelerinde çalışılabiliyor.

Başvuru Şartları

Her yılın açıklanan kılavuzuna göre farklı başvuru şartları açıklansa da genel olarak devlette belirli bir süre çalışıyor olmak ve size uygun kontenjan olması gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı Yurtdışı Görevlendirme’ye Nasıl Başvurulur?

Başvurular online olarak bakanlık sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. Ancak her yıl ilan ve güncel durumu kontrol etmek biraz zor olduğundan Görkemliyollar sitesindeki yazıdan Sağlık Bakanlığı Yurtdışı Görevlendirme hakkında güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kaynak: https://www.gorkemliyollar.com/saglik-bakanligi-yurtdisi-gorevlendirme/

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
DOĞRUCU
DOĞRUCU - 1 hafta Önce

Haberi okuyunca gülmekten kendimi alamadım. Kendi adamları dışında hiç kimseyi götürmüyorlar. Bunlar da Allah korkusu olsa kul hakkına girmezler. İnsanlar bir defa girmezken üçe dörde gidenler var.

SIRADAKİ HABER